Elon Musk.

Elon Musk.

Generálny riaditeľ (CEO) automobilky Tesla, Elon Musk kritizoval médiá v sérii príspevkov na sociálnej sieti Twitter.

Musk začal odkazom na článok spoločnosti Electrek, ktorý obsahoval vyjadrenia, ktoré napísal analytik spoločnosti Baird – Ben Kallo, že “stále viac neopodstatnených správ [o Tesle] ovládlo spravodajské cykly”.

Musk napísal: “Najslávnejším pokrytectvom veľkých mediálnych spoločností je že podľa nich tvrdia pravdu, ale publikujú len len to, aby pokryli lož, čo je dôvodom, prečo ich verejnosť už nerešpektuje.”

Hawkins z Verge napísal: “Musk v médiach pokračuje vo svojej pomalšej transformácii na postavu Trumpa, ktorá na falošných správach len získava.” Dúfaš, že ti to bude fungovať!”

Musk odpovedal: “Myslel si, že to povieš a nik nebude na to reagovať,” … “Kedykoľvek niekto kritizuje médiá, médiá kričia,” Ste rovnaký ako Trump! ” Prečo si myslíš, že bol zvolený na prvé miesto, lebo Vám už nikto neverí, svoju dôveryhodnosť ste už dávno stratili.”

Súvisiace: Pohľad na náročný rozvrh Elona Muska

V ďalšom príspevku píše, že problémom médií je to, že novinári sú pod tlakom, aby upriamili pozornosť na svoje príbehy a vďaka svojim publikáciám prinášali doláre z reklamy.

Musk napísal: “Jedná sa o neopodložené informácie, pretože spoločnosť Tesla neinzeruje, ale spoločnosti s fosílnymi palivami a spoločnosti s benzínovým a dieselovým motorom patria medzi najväčších inzerentov na svete.”

“Problémom je, že žurnalisti sú pod neustálym tlakom, aby získali maximálny počet kliknutí a zarobili si reklamné doláre, ak nie tak budú vyhodení. Je to pre nich naozaj zložitá situáciu, pretože spoločnosť Tesla neinzeruje, ale spoločnosti založené na báze fosílnych palív a spoločnosti s benzínovými a dieselovými motormi patria medzi najväčších inzerentov na svete.”

Musk tiež napísal, že vytvorí webové stránky, ktoré budú hodnotiť “základnú pravdu každého článku a sledovať skóre dôveryhodnosti každého časopisu, editora a publikácie”. Musk povedal, že za názov webovej stránky považuje vhodné slovo “Pravda”, čo je názov zdieľaný bývalými oficiálnymi novinami Komunistickej strany Sovietskeho zväzu.

Tesla vo svojej výročnej správe za rok 2017 uviedla, že mediálne pokrytie bolo jedným z hlavných faktorov, ktoré viedli k nárastu predajov.

Musk poznamenal: “Najväčším pokrytectvom veľkých mediálnych spoločností je že tvrdia že píšu pravdu, ale publikujú len dosť na to, aby obliekli klamstvá, to je dôvod, prečo ich ako tak ešte verejnosť rešpektuje.”

V správe sa ďalej uvádza: “Historicky sme dokázali vytvoriť významné mediálne pokrytie našej spoločnosti a našich vozidiel a veríme, že to budeme robiť aj naďalej,” … “K dnešnému dňu bol predaj vozidiel konkurenčných automobiliek poháňaný najmä okolo mediálneho priestoru, avšak nám sa podarilo navyšovať predaje cez posielanie informácií medzi potencionálnymi zákazníkmi, čo nám pomohlo dosiahnuť slušné tempo predajov bez tradičnej reklamy a za účasti relatívne nízkych marketingových nákladov.”

Spoločnosť Tesla v posledných mesiacoch čelila viacerým výzvam, vrátane zmeškaných cieľov okolo produkcie, otázok o finančnom zdraví spoločnosti a obavách týkajúcich sa pracovných podmienok v továrni v meste Fremont v štáte Kalifornia, kde spoločnosť svoje automobily vyrába.

Musk sa vyjadroval aj ku kritike, ktorú Tesla dostala a médiá o nej informovali. Počas výsledkov za prvý štvrťrok, Musk začiatkom mája vyjadril frustráciu, pokiaľ ide o pozornosť médií, okolo funkcií autopilota – Tesla je polo-autonomná a je potrebná pomoc vodiča – bola prijatá po smrteľných nehodách týkajúcich sa systému.

Súvisiace: Je Tesla ďalší Enron?

Timothy Karr, ktorý je vedúcim stratégií pre skupinu Free Press poznamenal: “Posledná vec, ktorú potrebujeme, je ďalší bohatý a silný frajer, ktorý hrozí, že umlčí každého novinára, ktorý nevidí svet jeho očami,” … “Z toho vyplýva, že všetky médiá sú nedôveryhodné. Je to hanebné posolstvo, ktoré sa by podľa neho malo byť šírené.”

Jedná sa o najnovší hnev Muska. Dokonca pri nedávnych oznámeniach výsledkov prerušil analytikov, ktorí sa pýtali na kapitálové výdavky a výrobu prvého komerčného automobilu Tesla určeného pre masový trh – Model 3.

Musk odpovedal: “Nudné, otravné otázky nie sú relevantné,” … “Tieto otázky sú tak nudné, že ma zabíjajú.”

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Twitter, WSJ

Facebook komentár