Musk_chce_otvorit_obchod_Tesla_vo_svojej_juhoafrickej_vlasti

Už je to takmer 30 rokov, odkedy Elon Musk odišiel z Južnej Afriky, aby začal svoj nový život v Severnej Amerike. Ale aktuálne sa sa zdá, že by sa miliardár chystal priviesť svoje elektrické Tesla automobily späť domov.

“Pravdepodobne na koniec budúceho roka,” s týmto vyjadrením prišiel generálny riaditeľ spoločnosti Tesla, svojmu Juhoafrickému fanúšikovi na sociálnej sieti Twitter, ktorý sa ho spýtal, kedy otvorí obchod v krajine, v ktorej sa narodil. Jednotlivec odpovedal: “Úžasné – bude prvý v rade, keď sa to stane!”

Automobilka Tesla má obchody po celom svete vrátane USA, Nemecka, Číny a Austrálie. Avšak svoju pôsobnosť v Afrike nemá zastúpenú, keďže bola široko vynechaná z revolúcie elektrického automobilu značky Tesla. Nižšie priemerné príjmy a slabá energetická infraštruktúra znamenajú, že automobily poháňané benzínom – často nakupované z druhej ruky – dominujú väčšine trhov tohto kontinentu.

Južná Afrika je najindustrializovanejšou ekonomikou Afriky, ale ani voči týmto výzvam nie je imúnna. Nedostatočné príjmy a výpadky elektrární v štátnom podniku – Eskom Holdings SOC Ltd. vedú často k nepríjemným situáciám. Hoci nie až tak nezvyčajné uvidieť tu na ceste elektrický automobil, búdu jedine tak pre super-bohatú vrstvu, keďže nájsť nabíjacie stanice bude naozaj náročné.

Súvisiace: Riaditeľ Daimleru: Mercedes-Benz môže s Teslou v budúcnosti spolupracovať

47-ročný Musk opustil Južnú Afriku vrámci cesty do Kanade po absolvovaní strednej školy v Pretórii v roku 1989, ešte päť rokov pred ukončením apartheidu. Samotný miliardár a zakladateľ spoločnosti Space Exploration Technologies je tu však stále dobre známy.

Otvorenie obchodu od značky Tesla v krajine by mohlo byť populárnym krokom.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Blooomberg

Facebook komentár