Elon_Musk_oznamil_kedy_Tesla_zacne_vyrabat_Model_Y_2019

Generálny riaditeľ spoločnosti Tesla – Elon Musk, počas oznámenia výsledkov za prvý štvrťrok poznamenal, že do roku 2020 očakáva spustenie produkcie Modelu Y.

Počas tohto oznámenia sa investori Muska pýtali, či spoločnosť aj naďalej očakáva, že do roku 2018 bude produkovať 500 000 vozidiel ročne a do roku 2020 až 1 milión vozidiel.

Musk povedal áno, ale dodal, že spoločnosť najprv musí dostať Model Y do výroby.

Povedal: “Áno, najprv musíme prísť s Modelom Y a to bude niekedy v roku 2020 alebo na konci roka 2019 a myslím si, že dosiahnutie produkcie o rozsahu jedného milióna vozidiel, (alebo možno viac) je dosť pravdepodobné.”

Súvisiace: Boom elektromobilov sa približuje

V júli Musk potvrdil, že spoločnosť Tesla plánuje uviesť na trh nové kompaktné SUV, nazvané Model Y. Toto vozidlo bude postavené na samostatnej platforme ako Model 3.

Elon_Musk_oznamil_kedy_Tesla_zacne_vyrabat_Model_Y_2019_2

Vzhľadom na to, že do roku 2020 viacero ďalších významných výrobcov automobilov plánuje uviesť do prevádzky svoje vlastné elektrické SUV – vrátane značiek Audi, Volvo, Mercedes a ďalších – Muskovo načasovanie vydania Modelu Y dáva zmysel.

Súvisiace: Elon Musk: Tesla predstaví kamión už v septembri

Automobilka už v júli plánuje začať výrobu Modelu 3, ktorý je kompaktným sedanom. Dodanie vozidiel sa však neočakáva až do konca roku 2017. Tesla od marca 2016 začala prijímať rezervácie a dostala približne 400 000 predbežných objednávok Modelu 3, ktorý je určeným najmä pre masový trh vozidiel.

Tesla nepovedala, kedy začne príjmať objednávky na Model Y.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Reuters, Bloomberg

Facebook komentár