Cez masívne správy v médiách o jeho navrhovanom prepravnom systéme Hyperloop, Elon Musk poznamenal, že nie je najlepší dopravným prostriedkom pre dlhšie vzdialenosti. To je to, čo si myslí, že je najlepšie a najviac nákladovo efektívne riešenie pre konkrétny problém vzdialenosti väčšej než 1500 km alebo 900 míľ od seba.” Pokiaľ ide o cestovanie na dlhšiu, než túto vzdialenosť, Hyperloops nie je na to odpoveďou – Sú to nadzvukové trysky.

Musk povedal: “Okolo toho bodu zlomu, mám podozrenie, že nadzvuková letecká doprava by bola nakoniec rýchlejšia a lacnejšia. S dostatočne vysokou nadmorskou výškou a správnou geometriou by vhodná aerodynamická a dostatočne rýchla letecká doprava mohla byť efektívnejšia, ako za účasti súčasných lietadiel” … “Taktiež tiché nadzvukové lietadlo na dlhú vzdialenosť by okamžite vyriešilo nutnosť rozsiahlej novej celosvetovej infraštruktúry.”

Hyperloop bude mať obrovský dopad. Riešenie nadzvukovej leteckej dopravy bude voči nemu omnoho menší vplyv.

Je to problémom, nad ktorým som strávil veľa času. Pri rozhovore na „Google Hangout“ so Sirom Richardom Bransonom o podnikaní Musk poznamenal, že toto by mohla byť jeho ďalšia spoločnosť.

On poznamenal: “Ak v dohľadnej dobe nebude vytvorené niečo podobné,” chcel by som vybudovať firmu, ktorá skonštruje “nadzvukové elektronické lietadlo, ktoré bude využívať vertikálny vzlet a pristátie” 

Dodal: “Myslím, že to je najlepší spôsob dopravy.”

Skutočnosť, že by elektrický pohon mohol znížiť dopad na životné prostredie a vertikálny vzletu a pristátie by znamenali, že by ste mohli pristáť bližšie k cieľu.

Tento návrh je súčasťou celkovej filozofie, ktorá viedli Muska k vytvoreniu ostatných spoločností.

Musk povedal: “Som trochu smutný, keď veci v budúcnosti nie sú stále lepšie. Príkladom by mohlo byť nevyužitie lietadiel typu Concord a skutočnosti, že nepriniesol žiadnu nadzvuková osobnú dopravu.”

Hyperloop bude lepšie fungovať cez relatívne krátku vzdialenosť medzi Los Angeles a San Franciscom, pretože lietadlo potrebuje určitý čas aby mohlo vzlietnuť a pristáť. To je významné u relatívne krátkych tratí, ale významné pre tie dlhšie.

Concord bol vyradený z nejakého dôvodu. Bude zaujímavé vidieť a sledovať, ako Elon Musk bude venovať svoj čas a peniaze do tohto ďalšieho projektu.

AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy

Zdroj: Newsxs.com

Facebook komentár