Majitelia vozidiel Tesla Model S počas posledného víkendu boli informovaní o nových vylepšeniach.

Automobilka Elona Muska predstavila najnovšiu aktuáalizáciu softvéru – verzia 7.1. Táto aktualizácia obsahuje niekoľko významných zmien v systému autopilota. Softvér 7.1 Summon funguje cez smartphone alebo stlačením špeciálneho tlačidla na kľúči od automobilu.

Softvér samotný odomkne automobil, naštartuje, otvorí dvere garáže a vyjde s autom na ceste. A to všetko bez toho, že by musel byť vodič v aute. Naopak pri ceste späť do garáže dokáže vozidlo samotné zaparkovať a vypnúť motor. Autopilotující systém zároveň predchádza problémom, keď sa vodič nemôže dostať na tesné parkovacie miesto alebo naopak z neho preč.

Summon je rozšírenie predchádzajúceho softvéru Autopilota, ktorý si mohlo nainštalovať približne 60 tisíc majiteľov áut Tesla S a Tesla X. Už ten dokázal riadiť auto na diaľniciach samostatne s drobnou asistenciou vodiča. Zvláda to vďaka senzorom, kamerám a ďalším technológiám.

Súvisiace:
Auto od konkurenta Tesly – Faraday Future konečne predstavené
Tesla Model S P90D je rýchlejší ako Ferrari a Bugatti

Kým je Summon v súčasnosti ešte čo do počtu funkcií pomerne obmedzený, zakladateľ Tesly Elon Musk sľúbil, že čoskoro prídu na trh nové vylepšenia.

Musk uviedol: “Počas dvoch rokov bude možné si vozidlo privolať naprieč celou krajinou,” … “Aj keď bude vaše auto v New Yorku a vy v Los Angeles, nájde si cestu.” Podľa tlačovej správy spoločnosti bude tiež možné auto synchronizovať s kalendárom, aby presne vedelo, kedy doraziť.

Počas minulého roka Tesla Motors zvýšila predaj svojich elektromobilov o takmer 60 percent. Za rok 2015 výrobca dodal na trhy 50 580 vozidiel. Tesla vyrába dva modely – sedan tesla S a športovo-úžitkový automobil Tesla X.

Zdroj: NYTimes

Facebook komentár