Elon_Musk_ziskal_suhlas_na_rozsirenie_tunelu_pod_LA

Budovanie rozsiahlej siete podzemných tunelov nie je žiadnym technologickým úspechom, ale zabezpečenie regulačného súhlasu je už pravdepodobne jeho najväčšou výzvou.

Vizionár a podnikateľ Elon Musk povedal, že chce pod Los Angeles postaviť sieť 30 tunelov, ktoré dokážu prepravovať automobily na elektrickej korčule. Najnovší podnik Elona Muska s názvom The Boring Company, ktorý sa zaoberá projektom, na parkovisku spoločnosti SpaceX vykopal 50 metrový skúšobný tunel, kde svoju technológiu chcel predviesť.

Súvisiace: Elon Musk: Budúcnosť a jeho ďalší nápad

Vízia Elona Muska má ešte pred sebou dlhú cestu, než sa stane realitou, ale generálny riaditeľ spoločnosti SpaceX a Tesla počas minulého týždňa dosiahol obrovské víťazstvo, keď mu mestská rada v Hawthorne udelila povolenie na rozšírenie tunela o 3,2 kilometra (2 míle), hlasovaním v pomere 4:1.

Hoci schválenie rady slúži ako hlasovanie dôvery, spoločnosť neustále bude potrebovať zabezpečenie si “povolenie na zásah”, aby začala realizovať aj výkopové práce.

Elon_Musk_ziskal_suhlas_na_rozsirenie_tunelu_pod_LA_1

Tunel môže byť použitým len na testovanie technológiu okolo tunelovania a elektrickej korčuli. Spoločnosť Boring nevrátila žiadosti o pripomienky.

Spoločnosť Boring Company skúša tunelový vŕtač Godot, ktorý bol použitým na kanalizačný projekt v Sunnyvale, v štáte Kalifornia. Konečným cieľom jeho využitia je to, aby sme sa dozvedeli, ako môže byť technológia tunelovania adaptovatelná, aby sa tunely kopali rýchlejšie a lacnejšie.

Súvisiace: Elon Musk predstavil výťah pre automobily od spoločnosti Boring Company

Spoločnosť rozšírenie taktiež použije na otestovanie elektrickej korčule, o ktorej Musk uviedol, že by v tuneloch mohla prevážať automobily o rýchlosti až 210 km/h.

Spoločnosť Boring už nainštalovala korčuľu, ktorá sa hodí pre Teslu:

Musk chce rozšíriť tunel až na medzinárodné letisko Los Angeles. Mesto Hawthorne však môže požiadať spoločnosť Nudia, aby tunel vyplnila, ak testy budú úplne.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: TheVerge

Facebook komentár