Elon_Musk_Zrychlena_verzia_Modelu_3_bude_stat_78_000_dolarov_cena

Elon Musk navrhol plány pre super rýchlu verziu vozidla značky Tesla s označením Model 3.

Musk na sociálnej sieti Twitter poznamenal, že výkonná verzia Modelu 3 bude predávaná za približne 78 000 dolárov.

To je viac ako dvojnásobok ceny základného Modelu 3, ktorý začína na úrovni 35 000 dolárov.

Musk uviedol, že cena je porovnateľná s BMW M3 – vysoko výkonnou verziou sedanu BMW radu 3. Ale špičková Tesla Model 3 bude “o 15% rýchlejšia a lepšie ovládateľná.”

Súvisiace: Pohľad na náročný rozvrh Elona Muska

Dodal: “Vo svojej triede na trati porazí čokoľvek.”

(Podľa webovej stránky automobilky BMW – M3 začína na cene 66 500 dolárov.)

Zosilnený Model 3 bude schopný zrýchliť z 0 na 97 kilometrov (60 míľ) za hodinu za 3,5 sekundy a podľa pôvodných špecifikácií bude mať počiatočný rozsah dojazdu na úrovni 500 kilometrov (310 míľ).

Musk ďalej uviedol, že z dôvodu obmedzenia častí budú k dispozícii iba čierne a biele interiéry.

Vozidlo bude vybavené dvojitým motorovým systémom, kde jeden motor bude optimalizovaný na výkon a jeden pre jazdný rozsah.

V súčasnosti je pre Model 3s k dispozícii variant s dvojitým motorom a pohonom všetkých kolies za extra príplatok v hodnote 5 000 dolárov. Musk povedal, že výkonový model vie zrýchliť ešte rýchlejšie a má vyššiu maximálnu rýchlosť ako automobily s bežnou voľbou pohonu všetkých kolies.

Zatiaľ čo informácie o rýchlejšom Modely 3 znejú naozaj pozitívne, základný Model 3 mal len s opustením motážnych liniek naozaj obrovské problémy.

Súvisiace: Spoločnosť Tesla míňa každú hodinu takmer pol milióna dolárov

Problémy okolo produkcie boli tak akútne, že ratingová agentúra Moody’s znížila hodnotenie dlhu pre spoločnosť Tesla, hlboko do stavu vysokého rizika.

Vo februári automobilka Tesla uviedla, že v posledných dvoch rokoch získala vklady a objednávky na viac ako 500 000 Modelov 3. Do konca marca však vyrobila len 12 500 kusov.

V poslednej dobe sa výroba zvýšila na viac ako 2 200 automobilov týždenne. Tesla uviedla, že do konca júna plánuje dosiahnuť cieľ 5 000 Modelov týždenne.

Krátko pred zdieľaním špecifikácií pre verziu výkonnosti okolo modelu Tesla s označením Model 3, Muskova spoločnosť spomenula aj službu, ktorá sa nazýva Tesla Ranger, v ktorej technik príde a “postará sa o vaše auto” len po niekoľkých klikoch na na telefóne.

Musk na Twittery poznamenal: “Nie je potrebné vykonávať žiadne komplikované papierové práce alebo prísť s vozidlom na vlastné náklady.“

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: MSN

Facebook komentár