Facebook_ponuka_financnu_podporu_pre_male_podniky_v_dosledku_koronavirusu

Spoločnosť Facebook včera uviedla, že začína program, ktorý by malým podnikom mal poskytoval finančnú podporu a reklamné kredity vo výške 100 miliónov dolárov, čo im pomôže vyrovnať sa s hospodárskou neistotou v dôsledku prepuknutia choroby COVID-19, čo je choroba spôsobená novým koronavírusom.

Vlády v celej krajine naliehajú na fitness centrá a reštaurácie, ako aj iné prevádzky aby zatvárali svoje prevádzky a spomalili tak pandémiu okolo spomínaného koronavírusu.

V blogovom príspevku, ktorý oznamuje podporu, spoločnosť Facebook uviedla: „Vieme, že vo vašom podnikaní môže dochádzať k prerušeniam v dôsledku celosvetovému vypuknutiu choroby s označením COVID-19. Vieme, že finančná podpora môže byť vhodnou pre túto dlhú a náročnú cestu a preto v tomto období poskytujeme finančnú podporu a reklamné kredity vo výške 100 miliónov dolárov. “

Facebook uviedol, že finančná pomoc bude k dispozícii až pre 30 000 oprávnených malých podnikov vo viac ako 30 krajinách. To by bolo v priemere 3 333 dolárov na podnik. Mohlo by to pomôcť spoločnostiam, ktoré zažívajú prudký pokles premávky, je to však zlomok typických tržieb Facebooku. Len v štvrtom štvrťroku 2019 spoločnosť vygenerovala príjmy o objeme 21,08 miliárd dolárov.

Facebook začne prijímať žiadosti v najbližších týždňoch. Spoločnosť uviedla, že program môže pomôcť podnikom s nájomnými a prevádzkovými nákladmi, udržaním pracovnej sily a kontaktom so zákazníkmi.

Facebook sa už dlho zaujímal o oblasť, kde môžu malé podniky predávať svoje služby za prijateľnú cenu tým, že sa zameriavajú na malú, relevantnú skupinu používateľov. V rozhovore pre agentúru Bloomberg v pondelok hlavná prevádzková riaditeľka Sheryl Sandbergová uviedla, že marketingový priemysel je povinný urobiť veľký zásah v dôsledku šírenia koronavírusu.

Súvisiace:
Nemecko uvoľnilo najväčší povojnový balík pomoci proti koronavírusu
Jack Ma venuje milióny masiek na tvár a súprav na testovanie koronavírusov

Poznamenala: „Určite to bude s veľkými následkami a marketingový priemysel určite uvidí skutočný dopad. Nemyslím si, že by niekto vedel, aký veľký je.“

Sandbergová v utorok na svojej facebookovej stránke uviedla, že spoločnosť hľadá spôsoby, ako rozšíriť virtuálne školenia „na podporu podnikov pôsobiacich v tomto novom a znepokojujúcom prostredí“. Sandbergová ďalej uviedla, že Facebook bude musieť v najbližších týždňoch prísť s ďalšími podrobnosťami.

Akcie spoločnosti Facebooku sa v utorok pred riadnym obchodovaním po tomto vyhlásení obchodovali v zisku 2,4%. Akcie firmy Facebook za posledný mesiac prišli o 32%, čo predstavuje vyššiu stratu v porovnaní s poklesom všeobecného akciového index S&P 500 o 29%.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: CNBC, Reuters

Facebook komentár