Ferrari_prave_odhalila_preco_nebude_nikdy_vyrabat_luxusne_SUV_2017

V týchto dňoch neexistuje obľúbenejší segment vozidiel, ako SUV.

A dokonca sa naň začínajú zameriavať aj luxusné značky. V roku 2016 sme videli nové SUV od automobiliek ako Jaguar, Maserati a Bentley. V roku 2017, svoj podobný automobil predstaví aj značka Lamborghini. Rolls-Royce má podobné plány.

Je však nápadné, že vidíme absenciu spoločnosti Ferrari. Talianska automobilka nemá v žiadnom úmysle vyrábať podobne štvordverové vozidlo. Najbližšie sa môže dostať model GTC4 Lusso (predtým FF), keďže tento dvojdverový hatchback ponúka pohon všetkých kolies (4×4).

To nezastavilo však niektorých jednotlivcov aby sa pokúsili tejto spoločnosti naznačiť, že Ferrari by mohlo prísť s vlastným SUV. Uvádzajú: Keďže Porsche vyrába podobné vozidlá, prečo ich nevyrába aj žrebec?

Potom, ako automobilka Ferrari oznámila výsledky za štvrtý štvrťrok, ktoré prekonali očakávania analytikov, generálny riaditeľ spoločnosti Sergio Marchionne pochopiteľne riešil otázku okolo SUV, čo je aktuálne obdobie, kedy sa spoločnosť dostáva k ročným predajom na úrovni 10 000 vozidiel, potom ako si niekoľko rokov udržovala kapacitu na úrovni okolo 7000 vozidiel. SUV by sa pravdepodobne mohlo stať veľkým hitom.

Súvisiace: Ako automobilka Ferrari udržuje imidž svojej značky

Ale bolo by to správne Ferrari?

Marchionne si to nemyslí:

… existujú príležitosti, ktoré aktuálne skúmame z hľadiska uvedenia produktov, ktoré môžu byť predávané bok po boku s tradičným automobilmi, ktoré v súčasnosti máme, čo by účinne navýšilo ponuku Ferrari a nebude predstavovať urážlivý fakt, pokiaľ ide o niektoré historické zásady, kde jedna z nich je skutočnosť, že sme nikdy v našich životoch neprodukovali SUV. A zvonka čelíme veľmi rozsiahlemu tlaku, keďže každí vie, že ak Ferrari vyrobí SUV, mohlo by byť predávaným. Môže to byť pravdou. Ale snažíme sa vždy predstaviť auto (ktoré možno predávať pod značkou Ferrari), ktoré má jazdnú dynamiku jedného z našich osobných automobilov. Takže … musíme byť dostatočne disciplinovaní, aby sme nepoškodili celú značku. Netreba riskovať a treba efektívne napĺňať naše technické požiadavky vozidiel.

Tak tu to máte. Ferrari SUV hovorí “NIE”. Nestalo by sa skutočným Ferrari.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Fortune, NYTimes

Facebook komentár