Lamborghini predstavila svoje vozidlo, ktoré nahradí model Gallardo, ktorý je “základným modelom” tohto talianskeho výrobcu superautomobilov.

( Súvisiace: Najrýchlejšie Lamborghini všetkých čias: Limitovaná edícia Veneno za $3,9 milióna je vypredaná )

Huracán za svojimi dvoma sedadlami bude mať namontovaný motor V10 s výkonom 610 koní. Automobil o hmotnosti 1 422 kg  dosiahne rýchlosť 100 km/h za 3,2 sekundy a na porazenie rýchlosti 200 km/h mu stačí menej ako 10 sekúnd. Maximálnu rýchlosť dosiahne na úrovni 325 km/h.

So štandardnou výbavou získaajú šesťstupňovä manuálna prevodovka, zatiaľ čo dvojspojkový automat so siedmimi stupňami dostanetú za príplatok.

( Súvisiace: Ani Santa Vám nemôže pomôcť, LaFerrari je beznádejne vypredané )

Lamborghini Huracán je vyrobené z kombinácie uhlíkových vlákien a hliníka. Základ auta tvorí priestorový rám vyrobený z hliníkových profilov a z plastov vystuženými uhlíkovými vláknami. Rovnaké materiály použije Audi pri vývoji druhej generácie superšportovom modely R8.

Vodič si bude môcť zvoliť jeden z troch režimov jazdy: “Strada” pre bežné pouličné riadenie, Sport pre rzantnejšie reakcie a pre maximálny výkon lastníci využijú režim Corsa.

( Súvisiace: Dovolenka kde budete riadiť Bentley na zamrznutom fínskom jazere – za $ 15 000 )

Zmena režimov bude ovplyvňovať výkon motoru a taktiež zmení správanie elektronických systémov riadenia a stability vozidla. Zvuk motora sa bude z jedného režimu do druhého bude takisto meniť.

Huracán bude odhalený verejnosti na autosalóne v Ženeve začiatkom marca (2014), ale od januára bude Lamborghini poskytovať súkromné prehliadky pre vážnych potenciálnych zákazníkov. Prvý Huracán bude svojim vlastníkom doručený na jar roku 2014.

( Súvisiace: Abusurdné super-športiaky dubajskej polície )

Počas svojich 10 rokov , Lamborghini predala viac ako 14 000 modelov Gallardo, takže Huracán by mal nahradiť najpredávanejší super-športiak spoločnosti Lamborghini. Ceny za Gallardo začínajú na úrovni cez 180 000 amerických dolárov. Ceny pre model Huracán ešte neboli oznámené.

Zdroj: WSJ, CNBC

Facebook komentár