Goldman_Sachs_Bitcoin_prepadne_a_nasledne_porastie_na_4000_dolarov

Cena virtuálnej meny Bitcoin v prvej polovici roka 2017 dosiahla razantný rast. Jednalo sa o nárast zo zhruba 1 000 dolárov, na rekordnú úroveň 3 000 dolárov a mesiac jún skončila na cene okolo 2 500 dolárov. Tým sa jej podarilo v prvej polovici roka dosiahnuť zisk na úrovni okolo 168%.

Tento rozsiahly nárast virtuálnej meny Bitcoin viedol k tomu aby investori a analytici zo sveta technológií a Wall Street hovorili, že sa táto kryptomena nachádza v “bubline”.

Súvisiace: Grafika: Veľkosť svetových trhov, kryptomien a Bitcoinu

Minulý týždeň Jeffrey Kleintop, ktorý je hlavným analytikom v investičnej spoločnosti Charles Schwab navrhol, že mena Bitcoin sa nachádza v bubline, ktorú od nás ešte nikto nikdy nevidel. Varovanie Kleintopa prišlo len niekoľko týždňov potom, čo miliardár z oblasti technológií – Mark Cuban na sociálnej sieti Twitter poznamenal : “Myslím, že sa nachádza v bubline. Ja jednoducho neviem, kedy a o koľko prepadne. Ale ak všetci ju chvália a hovoria o nej ako ľahko zarobené peniaze, práve to je charakteristikou bubliny…”

Tím z banky Goldman Sachs si myslí, že cena virtuálnej meny Bitcoin bude musieť prejsť veľkým poklesom, než opäť dosiahne nové rekordné maximá. V poznámke pre klientov, ktorá bola rozoslanou od Sheba Jafariho, ktorý je vedúcim analytikom pre stratégie z oblasti technológií pre Goldman Sachs navrhol, že zatiaľ čo korekcia meny Bitcoin bude potrebná, kryptomena nakoniec zamieri na vyššie úrovne.

Jafari napísal, že cena virtuálne meny Bitcoin “ešte musí prejsť štádiom 4. vlny”, ktorá “by nemala ísť nižšie, než 1 857 dolárov.” To by zo svojej súčasnej úrovne znamenalo pokles o zhruba 25%.

Súvisiace:
Dôvody prečo Rusko otvára dvere kryptomenám
Investor: “Bitcoin je viac než len investícia – mohla by pomôcť svetu”

Avšak nadšenci meny Bitcoin by podľa Jafariho nemali mať príliš veľké obavy, pretože odtiaľ sa dostane do pohybu v 5. vlne, čo posunie túto kryptomenu na rekordné úrovne.

Jafari nakoniec dodal: “V súčasnej úrovni, má minimálny cieľ, ktorý vychádza na úroveň 3 212 dolárov (pokiaľ sa rovná dĺžke vlny I),” …. “Je tu potenciál pre rozšírenie, pokiaľ pôjde k 3 915 (ak je 1 618 násobok dĺžky vlny I). Samozrejme môže nejakú dobu trvať, než sa tam dostane.”

Graf: 2012-2018 Technická analýza ceny virtuálnej meny Bitcoin:
Goldman_Sachs_Bitcoin_prepadne_a_nasledne_porastie_na_4000_dolarov_technicka_analyza

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Goldman Sachs

Facebook komentár