Mike_Novogratz_planuje_otvorit_obchodnu_banku_zameranu_na_kryptomeny_2017

Miliardár a bývalý správca investičného fondu Mike Novogratz ohlásil založenie novej „obchodnej banky“ sústredenej na kryptomeny.

Novogratz, ktorý je bývalým investičným riaditeľom spoločnosti Fortress, stojí za vznikom firmy Galaxy Digital. Na konci tohto týždňa sa na verejnosti objavili správy o tom, že spoločnosť bude poskytovať „kompletné služby obchodnej banky zamerané na digitálne aktíva“. Niektorí analytici ju dokonca nazvali „bankou Goldman Sachs vo svete kryptomien“. Agentúra Bloomberg uviedla, že nová spoločnosť má v pláne stať sa verejne obchodovanou na burze TSX Venture Exchange a zvýšiť svoju na $200 miliónov.

Oficiálna správa dokumentuje, že nová banka nebude poskytovať akékoľvek služby subjektom zo Spojených štátov.

Novogratz a jeho kolegovia už majú vypracovaný plán budúceho podnikania banky, ako aj čiastočný zoznam jej potenciálnych manažérov. Tlačová správa však uvádza, že spoločnosť dostane definitívnu zelenú až keď bude schválený jej zápis na kanadskej burze TSX Venture Exchange, všetky zúčastnené strany dôsledne preveria súčasné aktíva banky a zostaví sa predstavenstvo spoločnosti, ktoré bude nezávislé ako od samotnej spoločnosti Galaxy Digital, tak aj od spoločnosti Bradmer (ktorá sa podieľa na vzniku obchodnej banky).

Súvisiace: Prvá švajčiarska súkromná banka so službami okolo Ethereum, Litecoin a Bitcoin Cash

Vyhlásenia zasvätených strán hovoria o tom, že hĺbková previerka novovznikajúceho podniku by mala byť zavŕšená ku koncu prvého kvartálu roku 2018.

Spoločnosť Galaxy Digital už v minulosti plánovala spustiť hedžový fond zameraný na kryptomeny, sám Novogratz však prekazil tieto plány v decembri minulého roka. Ako dôvody vtedy uviedol výzvy spojené so súbežným spravovaním kryptomien svojich klientov a vlastného portfólia a ďalšie konflikty záujmov.

Ako jeden z dôvodov svojho rozhodnutia tiež uviedol nevyhovujúce podmienky na trhu. Cena Bitcoinu sa totiž koncom decembra prepadla takmer o 50%.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: WSJ, MarketWatch

Facebook komentár