Goldman Sachs Group dnes poznamenala, že spustila svoje vôbec prvý ETF fond, ktorý je obchodovaný na burze, čím sa banka snaží preniknúť do lukratívneho a vysoko konkurenčného trh ETF fondov o objeme 3 biliónov dolárov.

Fond sa zameriava na veľké americký firmy, kde bude vykonávať takzvanú “ActiveBeta” stratégiu, ktorá sa snaží prekonať tradičný trhový všeobecný fond,pri pohľade na faktory, ako volatilita a silu hybnosti.

Banka Goldman sa tak pokúša vstúpiť na trh, v ktorom investičné spoločnosti ako BlackRock, State Street a Vanguard dohromady predstavujú zhruba 70 percentný podiel celkových aktív v globálnom priemysle ETF fondov. ETF fondy umožňujú investorom získať expozíciu voči určitej skupine spoločností alebo indexov bez nutnosti vlastniť podkladové akcie alebo dlhopisy a v posledných rokoch získavajú na popularite z dôvodu nízkych nákladov a transparentnosti.

Súvisiace: 
Potrebujete úver? Skúste Goldman Sachs
Deutsche Bank má plán, ako sa zmeniť do Goldman Sachs

Banka sa snaží realizovať zavádzanie nových produktov, ako sa snaží dosahovať rast príjmov v divízii investičného manažmentu. Správu investícií sa pre Goldman Sachs a ostatné banky z Wall Street stáva oveľa dôležitejšou, keďže uprostred regulačných tlakov je vidno vplyv na ich divízie obchodovania.

Goldman Sachs vlani oznámila, že vedúci predstaviteľ pre obchodovanie – Michael Crinieri bude realizovať svoju ETF stratégiu po celom svete.

Goldman v najbližších mesiacoch spustí ďalšie fondy ActiveBeta, ktoré sa budú zameriavať na firmy s malou kapitalizáciou, medzinárodné a rozvíjajúce sa trhy, Európu a Japonsko. Taktiež spustí niekoľko hedžových fondov, ktoré budú zamerané na jednotlivé oblasti a sektory.

Zdroj: LATimes

Facebook komentár