Goldman_Sachs_zvazuje_spustit_diviziu_pre obchodovanie_s_kryptomenami

Goldman Sachs sa podľa agentúry Bloomberg chystá dostať do obchodovania s kryptomenami, ako je Bitcoin.

Hovorca banky Goldman vo vyhlásení, pre stanicu CNBC uviedol: “V reakcii na záujem klientov o digitálne meny skúmame, ako najlepšie im budeme poskytovať náš servis aj v tejto oblasti.”

V pôvodnej správe agentúry Bloomberg sa uvádzalo, že nová divízia obchodovania v kryptomenách “vytvorí platformu na obchodovanie” a podľa ďalších dvoch zdrojov by sa do konca júna mala dostať do prevádzky, ak nie skôr.

Iný zdroj pre agentúru Bloomberg uviedol, že banka sa stále pokúša vyriešiť bezpečnostné otázky o tom, ako by držala aktíva, ktoré sú preukázateľne volatilné a náchylné na hackerské útokyy.

Začiatkom októbra sa objavila informácia, že banka Goldman Sachs uvažuje o začatí nových obchodných operácií s Bitcoinom a inými digitálnymi menami.

Investičná banka je taktiež jednou z mála veľkých finančných inštitúcií, ktoré niektorým svojim klientom ponúkajú prístup k novým futures kontraktom na menu Bitcoin, ktoré sa začali počas tohto mesiaca obchodovať na burze Cboe Futures Exchange a CME.

Ak sa to banke Goldman podarí, stane sa tak prvou veľkou bankou na Wall Street, ktorá bude vedieť obchodovať na vznikajúcom a nestabilnom trhom s kryptomenami.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Bloomberg, WSJ

Facebook komentár