Google chce byť Vašou virtuálnou asistentkou.

Využitím sily v oblasti vyhľadávania na Google a umelej inteligencie, môžete so službou Google Assistant (asistent) robiť všetko od prehľadávania webu, po rezerváciu lístkov do kina.

Na prvý pohľad sa môže jednať len o múdrejšiu aktuálnu verziu asistentky Google Now, ktorá pracuje na zariadeniach so systémom Android a v rámci aplikácie Google pre iOS.

Ale vízia so službou Google Assistant je naozaj významnou. V budúcnosti chce byť súčasťou toho, ako budete používať nielen Google, ale aj celý internet. A bude fungovať v smartphonoch, prenositeľných zariadeniach, novej aplikácie posielania správ od Google – Allo, Google Home Smart a dokonca aj v automobiloch.

Súvisiace: Cenzúra internetu podľa spoločnosti Google

Generálny riaditeľ – Sundar Pichai na konferencie spoločnosti s názvom IO Developers Conference poznamenal: “Chceme, aby užívatelia mali s Googlom trvalý, obojstranný dialóg,” … “Chceme, aby sme Vám pomohli získať, čo robiť vo svojom reálnom svete.  Dokonca nezabúdame na vlastnú individualitu každého užívateľa.”

Pichai uviedol príklad prítomnosti človeka pred slávnou sochou “fazule” v Chicagu. Tým, že rozumieme kde ste, Google asistent bude vedieť na čo sa pozeráte a musí byť schopný odpovedať na otázky: “Kto ju navrhol?” Nemusíte ani povedať, kde ste, alebo popísať na čo sa pozeráte.

Pichai použil ďalší príklad, kde sa budete snažiť nájsť film, ktorý si chcete v piatok večer pozrieť so svojou rodinou.

Môžte sa Google spýtať: “Čo dnes večer dávajú v kine?” a zobrazia sa Vám možnosti zoznamov premietacích časov, ale s asistentom dokážete omnoho viac. Tak sa spýtate: “Tentoraz chcem aj niečo pre deti.” Asistent následne zobrazí filmy aj s detskou tématikou a zároveň sa Vás opýta, či si chceli kúpiť lístky a zaplatiť ich cez svoj navolený účet.

Tu je zoznam niektorých z partnerov, ktoré budú vedieť spolupracovať s pomocníkom Google. Predstavte si, Google Vám pomocou hlasového príkazu objedná jazdu cez Uber.

Tento druh hlasových pokynov, v rámci konverzácie je v súčasnej dobe “svätým Grálom” modernej práce na počítači. Takmer všetky hlavné technologické spoločnosti investujú do tzv. virtuálnych asistentov z oblasti umele inteligencie. Facebook pracuje na vytvorení služby M, ktorá predstavuje asistenta v rámci chatu a bude podobná asistentovi spoločnosti Google. Amazon má Echo, Microsoft má Cortanu a tvorcovia Siri neskôr počas tohto predstavia potenciálne revolučného asistenta umelej inteligencie s názvom Viv.

Súvisiace: 
Google: Ľudský mozog do roku 2030 spojíme s umelou inteligenciou
Google má obavy z toho čo robí Facebook

Google Asistent tak vstupuje do preplnenej oblasti, ale výhodou Google je to, že je jednotkou v oblasti vyhľadávania na internete a pozná už veľmi veľa údajov ohľadom užívateľských návykov. A navyše má snáď jedných z najšikovnejších ľudí z technologického priemyslu umelej inteligencie. Takže či ľudia budú chcieť používať virtuálnych asistentov alebo nie, sa ešte len uvidí, ale Google má vhodný záber, ako všetkých ostatných presvedčiť. Ich asistent by mal byť predstavený na konci tohto roka.

Pre ešte lepšiu predstavu o tom, ako Google Assistant bude fungovať si môžete pozrieť video:

Zdroj: DesignTrends, ZDNet

Facebook komentár