Opatrenie spoločnosti Google v súvislosti s pandémiou.

Opatrenie spoločnosti Google v súvislosti s pandémiou.

Podľa hovorcu spoločnosti, firma Google umožní zamestnancom pracovať z domu najmenej do júla 2021.

Spoločnosť predtým uviedla, že väčšina zamestnancov bude do konca roka 2020 pracovať na diaľku, pričom niektorým zamestnancom bude umožnené vrátiť sa do kancelárie skôr.

Rozhodnutie o rozšírení politiky práce na diaľku pre budúci rok však naznačuje, že jedna z najväčších technologických spoločností na svete sa pripravuje na dlhú pandémiu – a mohlo by to podnietiť aby ju ďalšie podniky v tejto stratégií nasledovali.

V správe zamestnancom, ktorej kópiu získala spoločnosť CNN, generálny riaditeľ spoločnosti Google – Sundar Pichai uviedol, že firma po celom svete otvorila 42 kancelárií.

Pichai ďalej napísal: „Aby sme zamestnancom umožnili plánovať si budúcnosť, rozšírime našu celosvetovú prácu z domova do 30. júna 2021 o úlohy, ktoré nemusia byť vykonané v kancelárii,“ … „Dúfam, že to ponúkne flexibilitu, ktorú potrebujete na vyváženie práce so starostlivosťou o seba a svojich blízkych v priebehu nasledujúcich 12 mesiacov.“

Technologický priemysel viedol trend v práci na diaľku aj počas krízy v rámci koronavírusovej pandémie, pričom spoločnosti vrátane mien ako Twitter a Facebook uviedli, že majú v pláne umožniť niektorým zamestnancom pokračovať v práci na diaľku na neurčito.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Yahoo

Facebook komentár