K dispozícii sú tri veľké prekvapenia ľudí, ktorí zvyčajne prvýkrát zažijú jazdu v samostatnej riadiacom automobile. So súhrnom týchto poznatkov prišla vedúca predstaviteľka tejto jednotky v spoločnosti Google – Jennifer Haroonová.

Na konci minulého týždňa uviedla, že ak Google poskytuje jazdu v samoriadiach vozidlách v nových oblastiach, od miestnych obyvateľov usiluje o spätnú väzbu pre poznatky, ako sa cítia v automobile na svojich uliciach a aké postrehy si všimli.

Ale existovali aj postrehy, ktoré sa neustále opakovali a boli naozaj rozsiahle, keďže poukázali na rozdiel v myslení medzi tými, ktoré si to mohli vyskúšať a tými, ktorí takú možnosť nemali.

Súvisiace: 
Majú ľudia strach zo samo-riadiaceho automobilu od spoločnosti Google?
Google spolupracuje s Fordom ba vytvorení samoriadiaceho automobilu

Haroonová tak uviedla, že existujú tri hlavné reakcie, ktoré ľudia majú, keď sedia v samoriadiacom automobile prvýkrát.

* Uvádzali, že sa jedná naozaj o nudnú činnosť

* Sú prekvapení z toho, koľko áut vidia. Autá spoločnosti Googlu majú počas celej doby riadenia výhľad o rozsahu 360 stupňov, to všetko najmä vďaka senzorom, ktoré sú schopné zobraziť situáciu do rozsahu až dvoch futbalových ihrísk a to vo všetkých smeroch (samozrejme pokiaľ nie sú poškodené).

* Haroonová ďalej poznamenala, že akonáhle títo vodiči vidia, čo všetko dokáže, nakoniec začnú technológii rýchlo dôverovať.

Taktiež pripustila niektoré chyby automobilu Google, kedy prvé zo svojich samoriadiacich automobilom zapríčinilo nehodu. Ale ďalej povedala, že jej tím od tej doby urobil tisíce zmien a  je potrebné to najmä vnímať v kontexte prejazdených miliónov kilometrov.

Zdroj: TheGuardian, ABCNews

Facebook komentár