Graf_Ako_Cina_dominuje_v_oblasti_financnych_technologii

Dokonca aj na európskej konferencii o finančných technológiách (FinTech) v diskusiách dominovala jedna krajina: Čína.

Tento týždeň sa na konferencii Money 20/20 v Amsterdame v Holandsku zhromaždili stovky firiem, od startupy až po technologické giganty. Jednou z kľúčových tém na zhromaždení bola vedúca úloha Číny v priemysle finančných technológií (fintech).

Li Wang, vedúci predstaviteľ spoločnosti Alipay pre oblasť Európy, Stredného východu a Afriky (EMEA), na konferencii poznamenal: “Alibaba a Ant Financial sú doslova najväčšou spoločnosťou z oblasti finančných technológií na svete a sme najväčšou spoločnosťou elektronického obchodu a tieto dva masívne stroje neustále každým rokom rastú o viac ako 50 percent.”

Li poznamenal, že mobilná a on-line platobná platforma Alipay, má 870 miliónov aktívnych používateľov, z toho 600 miliónov v Číne a 270 miliónov v ostatných častiach sveta. Tieto čísla ohľadom užívateľov sú dôkazom toho, ako rýchlo čínski spotrebitelia sú pred ostatnými krajinami, pokiaľ ide o použitie finančných technológií.

Graf_Ako_Cina_dominuje_v_oblasti_financnych_technologii_1

Štúdia od účtovnej firmy EY skúmala mieru osvojenia finančných technológií v 20 hlavných ekonomikách. Zistilo sa, že 69% čínskych spotrebiteľov v posledných šiestich mesiacoch použilo najmenej dve služby. India sa nachádza na druhom mieste s 52 percentami spotrebiteľov používajúcich služieb z oblasti fintech, za nimi nasleduje Veľká Británia s podielom na hodnote 42 percent.

Súvisiace: Všetko, čo ste chceli vedieť o FinTechu

Thomas Bull, ktorý má na starosti FinTech Adoption Index od spoločnosti EY, poznamenal: “Čína sa dostáva na vrchol a je spravodlivé povedať, že existuje veľká digitálna zdatnosť, avšak je tam vysoká miera nedostatočného pokrytia populácie v oblasti financií.”

Mobilné platby a transfery sú najčastejšie používanými službami fintech v Číne, pričom 83% čínskych spotrebiteľov uskutočňuje platby alebo prevody peňazí na svojich telefónoch. Päťdesiat osem percent čínskych spotrebiteľov uviedlo, že používajú platformy fintech pre úsporu a investície, zatiaľ čo 46 percent používa fintech na požičiavanie si finančných prostriedkov.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Yahoo, MarketWatch

Facebook komentár