Ikea Japan rents out tiny 107-square-foot homes for 65p a month

Švédsky maloobchodný predajca Ikea sa stáva prenajímateľom v Japonsku s malými bytmi, ktoré budú prenajímať v Tokiu.

Byt s rozlohou 10 metrov štvorcových (107 štvorcových stôp) sa nachádza v okrese Tokia – Šindžuku a jeho prenájom bude stáť len 99 jenov (0,86 dolára) mesačne, ako vychádza z podrobností zverejnených v priebehu tohto týždňa spoločnosťou Ikea.

K dispozícii je len jedna jednotka, ktorá je kompletne zariadená nábytkom a doplnkami spoločnosti Ikea. Firma do 3. decembra prijíma žiadosti od potenciálnych nájomcov, ktorí musia mať viac ako 20 rokov.

Podľa vyjadrení spoločnosti Ikea, byt následne poskytne s prenájmom do 15. januára 2023. Nájomník si bude musieť sám platiť len účty za energie.

10 metrov štvorcových nie je veľa, no Ikea tvrdí, že tvrdo pracovali na tom, aby čo najviac využili dostupnú plochu.

Na svojej webovej stránke spoločnosť uviedla: „Jedným z kľúčov je efektívne využitie vertikálneho priestoru,“ … “Tým, že miestnosť zachytíme trojrozmerne, v obmedzenom priestore sa otvárajú nové možnosti.”

Tokio je jedným z najhustejšie obývaných miest na svete, čo vedie k trendu využívania mikrobytov. Podľa tokijskej metropolitnej vlády sú domovom niečo vyše 14 miliónov ľudí.

Spoločnosť Ikea propaguje svoj malý domček s pomocou žraloka menom Blahaj, ktorý vystupuje v sérii propagačných videí zverejnených na stránke YouTube.

Postava Blahaja stvárňuje realitného makléra, ktorý sa špecializuje na malé priestory. Blahaj v klipoch uvádza svoju víziu malého bytu s pomocou člena tímu interiérového dizajnu od spoločnosti Ikea.

Ikea-ponuka-maly-byt-v-Tokiu-za-menej-ako-1-dolar-mesacne-1

Nie je to prvýkrát, čo sa Ikea zapojila do sektoru realít.

Spoločnosť má spoločný podnik BoKlok so švédskou stavebnou spoločnosťou Skanska, ktorá postavila cenovo dostupné modulárne domy vo Švédsku, Fínsku a Nórsku.

V roku 2019, firma BoKlok uviedla na trh nový štýl domova pre pacientov s demenciou, ktorý im umožňuje pokračovať v bezstarostnom bývaní doma.

Dizajnové vylepšenia zahŕňali odstránenie zrkadiel z kúpeľní a vybavenie kuchynských spotrebičov staromódnymi gombíkmi, namiesto digitálnych ovládacích prvkov.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: CNBC

Facebook komentár