Ikea_vyriesila_najneprijemnejsiu_vec_pri_nakupovani_2018

  • Spoločnosť Ikea v septembri 2017 získala spoločnosť TaskRabbit, ktorá spája zákazníkov s poskytovateľmi služieb.
  • Služba bola spočiatku testovaná v dvoch obchodoch na západnom pobreží USA.
  • Aktuálne sa rozvinie do celoštátneho priestoru.
  • Ikea tak jednoducho podporí nákup jej produktov.

V septembri minulého roka škandinávsky nábytkársky reťazec získal spoločnosť TaskRabbit, ktorá umožňuje používateľom objednať si jednotlivcov poskytujúcich služby na nákup produktov, čistenie domácnosti a dokonca aj na zloženie nábytku. Služba bola najprv ponúknutá zákazníkom v dvoch obchodoch Ikea v štáte Kalifornia – v Emeryville a East Palo Alto.

Stanica CNBC informovala, že v súčasnosti sa vyskytuje na celoštátnej úrovni.

To znamená, že zákazníci si môžu po zakúpení produktov z aplikácie a webových stránok TaskRabbit alebo prostredníctvom zamestnanca v obchode spoločnosti Ikea najať “jednotlivca”. Zákazníci si budú môcť vybrať výrobky Ikea, ktoré si z ponuky vybrali a získajú aj cenovú ponuku o tom, aké náklady sú potrebné k jeho zostaveniu.

Spoločnosť Ikea má už oficiálne partnerstvo s TaskRabbit vo Veľkej Británii. Program ponúka pevné stanovenie cien pre zákazníkov, ktorí hľadajú niekoho, kto im pomôže zostaviť nábytok zakúpený od spoločnosti Ikea – čo niekedy býva naozaj náročná úloha.

Nová služba v USA tak firme Ikea umožní konkurovať predajcom nábytku, ako sú Wayfair a Amazon.

Súvisiace:
Ingvar Kamprad: Ako sa stal nevľúdny zakladateľ značky IKEA miliardárom
Skrytá manipulácia za foodcourtom spoločnosti IKEA

Na stránke Recode predtým, ako počas minulého roka bola dohoda oficiálne oznámená, sa uvádza: “Nákup TaskRabbitu bol podnietený potrebou spoločnosti Ikea podporiť svoje digitálne služby pre zákazníkov, aby lepšie vedeli konkurovať firmám ako Amazon, na základe čoho posilnia svoje produkty pre domácnosti a ich inštaláciu,” … “Aby sa zákazník vedel dostať do priestoru platformy musí v spoločnosti Ikea vykonať nákup.”

Dodávatelia služieb spoločnosti TaskRabbit sú preverovaní samotnou firmou. TaskRabbit uviedla, že bude aj naďalej pôsobiť ako samostatná spoločnosť a ponúkne svoje služby aj iným zákazníkom.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: CNBC, BBC

Facebook komentár