IKEA_prepusti_7500_zamestnancov_v_strategii_smerom_k_onlinu

Skupina IKEA, ktorá je majiteľom väčšiny obchodov s nábytkom IKEA po celom svete, plánuje v priebehu niekoľkých nasledujúcich rokov znížiť 7500 pracovných miest, hlavne spomedzi administratívnych pracovníkov v podporných pozíciách okolo centier.

Súčasne skupina, ktorá vlastní 367 obchodov značky IKEA, vo vyhlásení odhaduje, že v danom období vytvorí 11 500 nových pracovných miest, pretože prechádza rozšírením o nové formáty obchodov a on-line, rozširuje ponuku služieb a investuje do digitálnych kapacít.

IKEA sa aktuálne nachádza v období transformácie, v rámci ktorej rozširuje digitálne, dodávateľské a iné služby a testuje nové dostupnejšie formáty obchodov v rýchlo sa meniacom spotrebiteľskom segmente.

Očakávané prepúšťanie predstavuje takmer päť percent bežnej pracovnej sily spoločnosti.

Výkonný riaditeľ Jesper Brodin pre agentúru Reuters poznamenal: “Musíme zjednodušiť spôsob, akým sme usporiadaní .. V posledných rokoch … sme investovali do zdrojov rôznymi spôsobmi a aby sme boli úprimní, teraz vidíme, že v niekoľkých častiach našej organizácie máme mierne duplicitné pracovné pozície.”

Brodin uviedol, že očakávané prepúšťanie súvisí hlavne s funkciami okolo centrál a globálnych služieb, ale aj miestnym servisom na rôznych trhoch.

Súvisiace:
Ikea zakazuje všetky plasty na jedno použitie
Ikea plánuje vyriešiť krízu znečistenia v mestách Indie

V rozhovore nakoniec poznamenal: “Toto nie je zamerané na prevádzku alebo distribučné jednotky.”

Tento krok spoločnosti IKEA prichádza v čase kedy sa obchodníci po celom svete snažia seba pretransformovať vo svetle toho, čo niektorí nazvali “maloobchodná apokalypsa.” Toys R ‘Us zatvára brány svojich obchodov už v priebehu tohto roka a budúcnosť spoločnosti Sears je rozhodne na pochybách. Ďalší maloobchodný predajcovia čelia podobným otázkam.

IKEA poznamenala, že jej podnikanie je silné. Začiatkom tohto týždňa spoločnosť tiež oznámila plány na výstavbu svojho najväčšieho obchodu v Manile na Filipínach, počas roku 2020. Očakáva sa, že sa bude rozprestierať na rozlohe 65 000 metrov štvorcových.

Skupina IKEA má sídlo v holandskom Leidenu.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: CNBC

Facebook komentár