Preco_Ikea_otvara_maly_obchod_v_New_Yorku

Ikea sa začína rozširovať zo svojich obrovských modrých skladoch do malých showroomoch v centre mesta, aby viac oslovila obyvateľov USA žijúcich vo veľkých mestách.

Otvorenie prvého “plánovacieho štúdia” spoločnosti Ikea v Spojených štátoch je naplánované na pondelok a sídliť bude vrámci Manhattanu na Upper East Side. Bude jedným z 30 menších, mestských obchodov ktoré Ikea plánuje otvoriť v najbližších niekoľkých rokoch.

Tradičné obchody tohto maloobchodníka sú o rozlohe okolo 28 000 metrov štvorcových. Avšak jej najnovší obchod v New Yorku bude o rozlohe 1600 metrov štvorcových. Ikea zmenšuje svoje obchody v snahe, aby prilákala zákazníkov z centier miest, ktorí by chceli navštíviť obchod, ale nevlastnia automobily alebo nechcú ísť autom až na okraj mesta.

V Newyorkskom obchode budú môcť zákazníci prejsť showroommi napodobňujúcimi miestne apartmány a dohodnúť si schôdzky, aby získali poradcov pri návrhoch. V týchto obchodoch si však nebudú môcť zakúpiť tradičné švédske potraviny ponúkané touto spoločnosťou. Väčšina položiek v obchode bude k dispozícii iba na doručenie. Taktiež nebude k dispozícií ani kaviareň.

Súvisiace: Budúcnosť spoločnosti Ikea: malé obchody vo veľkých mestách

Neil Saunders, riaditeľ spoločnosti GlobalData Retail, v čase oznámenia plánovaného odchodu z decembra, uviedol: “Ikea si je veľmi dobre vedomá, že musí vykonať viac úsilia, aby bola pri svojich možných zákazníkoch,” … “Starý model veľkých skladov bol vhodný, keďže ich stačilo postaviť a zákazníci sami prišli. Ale aktuálne to už nestačí.”

Ikea nie je prvým veľkoskladom, ktorý svoje predajné priestory zmenšil, aby sa priblížil zákazníkom v centrách miest.

Spoločnoisť Target otvorila menšie obchody vo veľkých mestách a v blízkosti univerzitných kampusov. Dollar General otvoril obchody “DGX“ v Nashville, Raleighe a Philadelphii, ktoré sú zhruba polovičnej veľkosti voči jej tradičným obchodom. Kohl’s tiež znížil veľkosť svojich obchodov a prenajal si priestor navyše, spoločnosti Planet Fitness.

AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Yahoo, MSN

Facebook komentár