Twitter je oficiálne na ceste k jeho debutu na burze, a fondy, ktoré už vlastnili podiely v tejto spoločnosti sociálnych medií sa tešia zvyšujúcej sa popularite.

Akcie verejne obchodovaného fondu – GSV Capital, ktorý investuje do “rýchlo rastúcich súkromných spoločností”, v piatok vzrástol až o takmer 13%. GSV k 30. júnu uviedla, že v sociálnej sieti Twitter vlastní 1,9 miliónov akcií. Je fondom s najväčším podielom v Twitteri a tvorí 15% z jej celkového portfólia.

Podobne zo správ firmy Twitter sa taktiež darilo fondu Firsthand Technology Value Fund ( SVVC ), ktorý vlastní viac než 1 milión akcií v tejto spoločenskej mediálnej platforme a firma Twitter predstavuje takmer 11% z jej celkového portfólia, ku koncu prvej polovici roka. Hodnota jeho akcií v piatok vzrástla o viac ako 6%.

Oba fondy, ktoré taktiež pred vstupom na burzu vlastnili aj podiely vo firme Facebook a stále investujú do tejto spoločnosti, v poslednom roku prišli slabším výkonom, najmä po nepodarenom debute akcií firmy Facebooku na burze Nasdaq. Ale v nedávnej dobe, vďaka oživeniu akcií Facebook sa hodnota fondov odrazila.

GSV Capital je v tomto roku v zisku, až takmer 60%, pričom Firsthand Technology Value Fund dosahuje zhodnotenie  takmer 40%.

Podľa údajov z Morningstar, veľký hráč na trhu otvorených investičných fondofond – T. Rowe Price ( Trow ) , ktorý začal investovať do Twitteru v roku 2009, má akcie tejto spoločnosti v niekoľkých svojich vlastných podielových fondov, ako aj fondov, v ktorých slúži ako správca.

Nadchádzajúce IPO Twitteru môže byť taktiež prínosom pre ETF fond s názvom Global X Social Media, ktorý bude pravdepodobne prvý z fondov obchodovaných na burze, ktorý pridá akcie firmy Twitter do jeho fondu – už päť dní, ako sa s nimi začne obchodovať. Tento ETF, ktorý drží podiely vo firmách ako Facebook, LinkedIn , Groupon, Pandora a ďalšie spoločnosti sociálnych médií, bol prvým ETF fondo, ktorý si ako prvý pridal akcie Facebooku, potom, čo vykonal IPO. Tento ETF fond je v roku 2013 takmer v 50% zisku.

V posledných niekoľko rokov sa hovorilo o tom, že Twitter bude obchodovaná verejnosťou, ale vo štvrtok spoločnosť oznámila jej oficiálne rozhodnutie.

( Čítajte viac – Dlho očakávaná udalosť pre investorov je tu – Twitter konečne oznamuje plán IPO )

S využitím nových právnych predpisov, firma Twitter bola schopný zverejniť jej podanie bez oznámenia akejkoľvek finančnej informácie. Podľa tohto zákona, môžu firmy s menšími ročnými príjmami, ako 1 miliarda dolárov môžu tieto údaje udržať v utajení pred verejnosťou a prísť s nimi až neskôr.

Zdroj: GlobalAdvisors

Facebook komentár