Investovanie_1000_do_akcii_Netflix_by_Vam_zarobilo

Všetky oči sa upriamujú na gigant z oblasti video-streamingu – Netflix, ktorý čelí novej konkurencii zo strany Disney s vysoko očakávanou streamingovou platformou, Disney +, ktorú predstavila po jej výsledkoch za prvý štvrťrok 2019.

Jeho akcie mimo riadnych obchodovacích hodín klesli o viac ako 1%, s uzatvorením ceny okolo 360 dolárov.

Investovanie na začiatku roka 2007, keď Netflix prvýkrát začal ponúkať služby streamingu sa ukázala ako dobrá stávka. Investícia vo výške 1 000 dolárov, uskutočnená 15. januára 2007, by podľa odhadov agentúry CNBC mala 16. apríla 2019 hodnotu viac ako 110 000 dolárov, čo predstavuje celkový výnos približne 10 000%. V tom istom období všeobecný americký akciový index S&P 500 dosiahol výnos v hodnote viac ako 100%.

Súvisiace: Investovanie $ 1000 do akcií Disney by Vám zarobilo…

Mnohí investori v priebehu tohto týždňa pristúpili k miernemu odpredaju z dôvodu rastu na základe optimistických správ. Analytici v bankovej skupine KeyBanc sa vo svojej poznámke zdali byť skeptickými, keďže nová konkurencia v oblasti streamingu by mohla predstavovať významnú hrozbu.

Graf akcií spoločnosti Netflix za posledných 10 rokov:
Investovanie_1000_do_akcii_Netflix_by_Vam_zarobilo_graf

„Zatiaľ čo iné služby môžu prinášať hodnotné dodatočné pozície, neočakávame, že sa začnú objavovať nové služby od spoločností Apple, Disney, AT&T, alebo iných, aby zmysluplne ovplyvnili Netflix,“ … „Strategické postavenie spoločnosti Netflix naďalej vnímame veľmi pozitívne.“

Spoločnosť Deutsche Bank vrámci divízie investičného bankovníctva v utorok pristúpila k zvýšeniu jej ratingu na akcie Netflix z „držať“ na „kúpiť“ a uviedla, že služba sa každým dňom stáva „platformou“.

Analytik Bryan Kraft v poznámke napísal: „Stav platformy prináša sieťový efekt kde konkurenti nemajú prístup,“ … „Konkrétne z Netflixu sa ešte viac stáva cieľová destinácia, keď spotrebitelia chcú niečo sledovať a to znamená, že Netflix sa stáva aj kultúrnou nevyhnutnosťou pre ľudí po celom svete. To Netflix pomáha byť magnetom pre talenty odvetvia.″

Kraft poznamenal: “To znamená, že spotrebitelia zostávajú v platforme spoločnosti Netflix naozaj dlhý čas,“ … „Okrem platenej televízie, ktorá stráca podiel divákov, neexistujú žiadne iné konkurenčné platformy, ktoré by sa priblížili k dosahu Netflixu.“

Netflix vo februári dosiahol neuveriteľných 148 miliónov predplatiteľov a niektorí analytici predpovedajú, že do roku 2028 ich počet vzrastie na 335 miliónov. Na porovnanie, služba Disney +, ktorá oficiálne začne vysielať v polovici novembra, očakáva, že do roku 2024 dosiahne 60 až 90 miliónov predplatiteľov.

Zatiaľ čo akcie spoločnosti Netflix v poslednom čase rástli a väčšinou sa im v uplynulých rokoch darilo dobre, hoci každá jednotlivá akcia môže byť precenovaná alebo zaostávať a minulé výnosy nepredpovedajú budúce výsledky.

Nie každý je však z vyhliadok spoločnosti optimistickými. Zatiaľ čo mnohí veria, že platforma Netflixu nebude mať za následok veľké narušenie z dôvodu služby Disney +, akcie po oznámení spoločnosti Disney klesli o niečo viac ako 1%.

Analytik Carter Worth uviedol: „Akcia očividne nemá nič spoločné s akýkoľvek možným konkurentom, ktorý by sa pripojil do ringu, ale čo je dôležitejšie pre obchodovanie spoločnosti Netflix, je jej problematické fungovanie v posledných dvoch, troch a viac mesiacoch.“

Worth, ktorý je hlavným trhovým analytikom pre technologické spoločnosti v analytickej spoločnosti – Cornerstone Macro, pripustil, že akcie spoločnosti Netflix sú „jedným z najväčších víťazov všetkých čias“, ale dodal: „Myslím, že je riskantné vsádzať naň z dlhodobého hľadiska, alebo z pohľadu ešte dlhšieho obdobia. Vykonal by som určitú ochranu či už pomocou (put) opcií alebo formou inej stratégie.“

Súvisiace: Predplatitelia spoločnosti Netflix mimo USA dominujú rastu

Disney + bude tiež dostupnejšia pre spotrebiteľov ako Netflix, ktorý nedávno zvýšil svoje ceny. Služba Disney + začne na cene 6,99 dolárov mesačne alebo okolo 70 dolárov ročne za populárny obsah, ako je napríklad séria „Star Wars“, ako aj pôvodný obsah, ktorý bude v jej produkcií. Netflix, ktorého cieľom bolo minúť až 8 miliárd dolárov na obsah v priebehu minulého roka – vrátane pôvodného obsahu – je za svoju štandardnú ponuku ocenená na 13 dolárov mesačne.

Netflix tiež čelí konkurencii zo strany streamingových služieb spoločnosti Amazon a Apple. Niektorí analytici v bankovej spoločnosti SunTrust však uviedli, že viac možností okolo služieb pre stream by mohlo byť pozitívne, čo by spôsobilo , že spotrebitelia pristúpia k „urýchlenému odchodu od káblových televízií“ a zamerajú sa na svojich favoritov.

Ak hľadáte možnosti investovania, skúsení investori ako Warren Buffett navrhujú začať s indexovými fondmi, ktoré držia všetky akcie v indexe, čo znamená, že sú automaticky diverzifikované a majú tendenciu byť nízko-nákladové. Navyše, pretože sa pohybujú v smere s trhom, sú zvyčajne menej riskantné ako výber jednotlivých akcií.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: CNBC

Facebook komentár