Netflix_planuje_investovat_do_obsahu_takmer_16_miliard

Netflix ktorá má viac ako 100 miliónov predplatiteľov bude mať omnoho väčší počet nových originálnych programov, ktoré bude v najbližších niekoľkých rokoch uskutočňovať. Spoločnosť vykonala presun 15,7 miliardy dolárov (áno, miliárd) v záväzkoch, ktoré sa zaviazala investovať do tvorby obsahu.

Generálny riaditeľ spoločnosti – Reed Hastings na konferencii konanej na začiatku tohto roka povedal, že z toho 6 miliárd dolárov preinvestujú počas tohto roka.

Takže budete musieť nakoniec zaplatiť viac, aby ste sledovali svoje obľúbené Netflix relácie? Možno. Netflix na niektorých trhoch naozaj začala zvyšovať mesačné poplatky za predplatné.

Súvisiace: Streaming začal generovať väčšinu tržieb hudobného priemyslu

Je zrejmé, že sa musí rozlišovať medzi ostatnými mediálnymi spoločnosťami, predovšetkým spoločnosťou Disney, ktorá sa začala pozerať na Netflix ako na nepriateľa, než priateľa. To znamená, že Netflix pravdepodobne bude utrácať ešte viac peňazí na obsah, ktorý bude musieť nahradí stratením svojich aktuálnych partnerov.

Len počas minulého týždňa spoločnosť Disney oznámila plány na spustenie svojej vlastnej streamingovej služby, pre rok 2019. Gigant Disney tak nakoniec presunie veľkú časť filmov a televíznych relácií od Netflixu, do nového, ešte nespusteného streamingu.

Ale aj keď spoločnosť Disney vlastní galaxiu hviezdnych vojen, streamingová mediálna ríša spoločnosti Netflix je naozaj pozoruhodná. Netflix sa už dlhšie pripravuje na presun, ktorý by mohol zraniť sieť spoločnosti Disney – ABC.

Netflix podpísal zmluvu so známou scénaristkou Shondou Rhimes, ktorá je a tvorkyňou zodpovednou za mega hity ako “Gray’s Anatomy”, “Scandal” a “How To Get Away with Murder”.

Podmienky transakcie s Rhimesovou neboli zverejnené. Ale je rozumné sa spýtať, či Netflix bude musieť zvýšiť svoju mesačnú ceny za predplatné, aby nakoniec mohla zaplatiť za tieto a ďalšie nové programy.

Spoločnosť Netflix počas svojich posledných štvrťročných výsledkov ku Komisii pre cenné papiere a burzy uviedla: “Očakávame, že čas od času sa ceny ohľadom našich plánov okolo predplatného v každej krajine môžu meniť.”

V USA má spoločnosť v súčasnosti tri úrovne predplatného. Základný streamingový balíček stojí 7,99 dolárov mesačne, štandardný balík streamingu je na cene 9,99 dolárov a prémiový balík je v hodnote 11,99 dolárov.

Takže ďalšie zvýšenie cien v USA sa zdá byť čoskoro nepravdepodobné – bez ohľadu na to, koľko Netflix vynakladá na všetky svoje populárne programy ako “Shondaland” a ďalšie pôvodné programy.

Netflix už v lete zvýšila ceny v Austrálii a počas minulého roka zvýšila ceny aj v Kanade.

Na jednej strane táto spoločnosť nemusí potrebovať príliš vysoké ceny, ak neustále navyšuje počet predplatiteľov a zvyšuje výnosy a zisky. Očakáva sa, že spoločnosť Netflix pre rok 2017 oznámi nárast tržieb o viac ako 25% a zisk by sa mal zdvojnásobiť.

Akcie spoločnosti Netflix sú tento rok ešte stále v zisku, okolo 40%. Trhová hodnota spoločnosti dosahuje takmer 75 miliárd dolárov, čo je viac ako tradičné mediálne spoločnosti Fox, CBS ( CBS ) a Viacom a len o o niečo menej ako spoločnosť Time Warner.

Súvisiace: Táto mapa ukazuje, ako Netflix ovládne svet

Akcie spoločnosti Netflix však za posledný týždeň čelili prepadom, keďže Disney oznámila svoje vlastné plány na vysielanie. Majte na pamäti, že Netflix bude musieť naďalej utrácať veľký objem vlastných finančných prostriedkov, ak má v úmysle prinášať tvorbu od ďalších známych tvorcov.

Hoci sú hotovostné úrovne spoločnosti Netflix v posledných mesiacoch vyššie, dlh sa taktiež navyšuje. Spoločnosť dokončila druhý štvrťrok s dlhodobým dlhom na úrovni 3,4 miliárd dolárov, čo predstavuje nárast o 2,9 miliardy dolárov z konca decembra.

John Janedis, ktorý je analytikom investičnej spoločnosti Jefferies v správe ku klientom uviedol, že spoločnosť Netflix sa “agresívne presúva do vlastného obsahu” a dodal, že nedávna dohoda spoločnosti o kúpe vydavateľa komiksu Millarworld “ďalej dokazuje dôležitosť vlastníctva.”

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Reuters, WSJ

Facebook komentár