Netflix_ziskala_7_milionov_predplatitelov_akcie_dosahuju_rekord_2017

Netflix sa rýchlo blíži k veľmi dôležitej úrovni v oblasti počtu predplatiteľov, ktorá sa nachádza už na hodnote 100 miliónov.

V poslednom štvrťroku 2016 spoločnosť Netflix po celom svete pridala 7 miliónov predplatiteľov, čím hravo porazila svoju predošlú prognózu na úrovni 5,2 milióna nových predplatiteľov.

Za rok ako celok, tak Netflix navýšila ich počet o rekordných 19 miliónov členov, z 17,4 milióna v roku 2015. Služba streamovaných videí tak v súčasnosti dosahuje 93,8 miliónov členov.

Netflix však v štvrtom štvrťroku roka pridala takmer 2 milióny nových predplatiteľov na domácom trhu (USA) a okolo 5 miliónov predplatiteľov na medzinárodnej úrovni. Očakávania Wall Streetu boli hlboko pod týmito výsledkami – respektíve 1,38 milióna a 3,78 milióna.

Vyzerá to, že medzinárodný rast spoločnosti Netflix dosahuje ešte silnejší výkon, aj keď je stále agresívne investujú do pôvodného obsahu, ktorý bol zameraný na USA. Zatiaľ čo spoločnosť začala agresívne expandovať aj na medzinárodnej úrovni, ešte však musí zladiť svoje národné stratégie, čo bude viesť k vytvoreniu silného obsah pre divákov v zahraničí.

Väčšina tohto rastu predplatiteľov tak prišlo zo zámoria a z dôvodu záujmu po pôvodných seriáloch, ako je The Crown, Black Mirror (Čierne zrkadlo) a zároveň je teda aj prekvapením, že aj znovu objavenie seriálu Gilmore Girls (Ženy z rodu Gilmorovcov) si našlo svoje publikum v mnohých krajinách.

Ted Sarandos, ktorý je vedúcim predstaviteľom obsahu v spoločnosti Netflix investorov povedal: “Zistili sme veľmi pozitívne prekvapenie, keďže seriál Ženy z rodu Gilmorovcov dosiahol v USA neuveriteľnú popularitu, ale zistili sme, že je neuveriteľne populárnym aj v Európe.”

Sarandos tiež uviedol, že firma Netflix zvýšila investície do show z “populárnych komediálnych mien” ako je Jerry Seinfeld a Amy Schumer, čo bude opäť riadiť budúci rast predplatiteľov.

Po tom, čo boli oznámené výsledky mimo riadnych obchodovacích hodín, akcie spoločnosti Netflix vyskočili o 8% a tak dosiahli na nové historické maximum.

Netflix_ziskala_7_milionov_predplatitelov_akcie_dosahuju_rekord_2017_graf

Rovnako ako mnoho iných veľkých technologických firiem, akcie spoločnosti Netflix čelili miernemu poklesu, v dôsledku zvolenia Donalda Trumpa a obáv, že jeho administratíva sleduje politiku proti záujmom Silicon Valley.

Hlavnou starosťou pre Netflix je, že možné pravidlá neutrality budu zrušené. Tieto pravidlá zakazujú poskytovateľom internetových služieb, ako je Comcast uprednostňovať služby, alebo vykonať spomalenie pri poskytovaní obsahu z online služieb, ako je Netflix. Trump sa obklopil niekoľkými poradcami, ktorí však nesúhlasia s neutralitou siete.

Netflix však tvrdo lobuje za pôvodné pravidlá, ale obnovené obavy v liste akcionárom zľahčovali.

Firma uviedla: “Zákony okolo oslabovania americkej neutrality siete, pravdepodobne významne neovplyvnia naše domáce aktivity alebo kvalitu služieb, pretože aktuálne sme u spotrebiteľov veľmi populárnymi a naše vzťahy s poskytovateľmi internetových služieb sú stabilné.”

Súvisiace: Táto mapa ukazuje, ako Netflix ovládne svet

Akcie firmy Netflix sa od volieb odrazili, keďže investori vyjadrili optimizmus, že veľké investície spoločnosti do pôvodného obsahu sa vyplácajú, keďže dosahujú silný rast predplatiteľov.

Reed Hastings, ktorý je generálnym riaditeľom spoločnosti Netflix pred investormi poznamenal: “Realizuje naše stratégie, potom ich pre najbližších pár rokov budeme opakovať znovu a znovu,” … “Máme pred sebou ešte dlhú cestu.”

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Bloomberg, The Wall Street Journal

Facebook komentár