JP_Morgan_v_tomto_stvrtroku_varuje_pred_vyznamnym_vypredajom_akcii_USA

Americké akciové trhy by podľa varovaní analytičky z JP Morgan Asset Management mali v priebehu tohto štvrťroku ukončiť rast.

Podľa prognózy Jasslyna Yeovej, ktorá má v tomto gigantu z oblasti správy aktív na starosti globálne trhy, by potenciálny odpredaj mohol byť ovplyvnený revíziou prognózy ziskov pre budúci rok.

Americký akciový index S&P 500 a technologický index Nasdaq Composite tento rok vyskočili o viac ako 20% a Dow Jones index nie je v žiadnom prípade pozadu, keďže dosahuje výnosy na úrovni okolo 17%.

Yeová poznamenala, že v priebehu dvoch týždňov, kedy budú zverejnené výsledky uviedol, že konkrétne čísla nepovedú k okamžitým výpredajom, avšak podľa jeho slov by pre ceny akcií mohli predstavovať „významné riziko poklesu“.

“Pokiaľ ide o načasovanie, myslím si, že tieto dva týždne budú pre akciové trhy stále pozitívne, keďže prejdeme cez zníženie úrokových sadzieb Fedu,” uviedla a dodala, že očakáva, že americký Federálny rezervný systém by mal vykonať zníženie úrokových sadzieb na svojom nasledujúcom politickom stretnutí, naplánovanom na konci tohto mesiaca.

Súvisiace: Pimco: USA pravdepodobne „studenú menovú vojnu“ vyhrajú

Po tomto očakávanom kroku Fedu, by podľa Yeovej investori mohli byť pripravení obrátiť svoju pozornosť na ďalšie faktory, ktoré ovplyvňujú ceny akcií, ako napríklad budúce výsledky podnikov. Vysvetlila, že mnoho analytikov v druhej polovici tohto roka začne znižovať svoje predpovede výnosov na rok 2020, aby určili výkonnosť akciových trhov v nasledujúcich mesiacoch.

Uviedla: “Myslíme si, že by mohlo existovať riziko, že zárobky naozaj budú smerovať nadol.”

Yeová nie je jedinou analytičkou, ktorá predpovedal pripravovanú korekciu cien akcií. Začiatkom tohto mesiaca Ian Harnett, ktorý je hlavným investičným analytikom spoločnosti Absolute Strategy Research, poznamenal, že „skutočne ostrá korekcia“ by mohla nastať v priebehu nasledujúcich 18 mesiacov.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: CNBC

Facebook komentár