JPMorgan_v_4Q_za_jedneho_klienta_prisla_o_273_milionov_2018

  • Už v konkrétnom štvrťroku spoločnosť JPMorgan uviedla, že z jedného klienta v oblasti obchodovania akcií vykázala straty vo výške 143 miliónov dolárov.
  • Táto divízia okrem tejto straty dosiahla silné výkony v oblasti akcií.
  • Klient bol identifikovaný ako Steinhoff International, obchodná spoločnosť z Južnej Afriky, ktorá bola zapletenou do účtovného škandálu.
  • Celkové straty súvisiace so spoločnosťou Steinhoff môžu dosahovať až 273 miliónov dolárov.

Po vyčíslení efektov z nového daňového zákona, banka JPMorgan v štvrťroku dosiahla solídne výsledky a oznámila zisk na úrovni 1,69 dolára na akciu.

Avšak už počas konkrétneho štvrťroku banka JPMorgan prišla s oznámením nezvyčajnej straty, ktorá nesúvisí s novým daňovým zákonom USA: jej akciový tím na jedného klienta utrpel straty vo výške 143 miliónov dolárov.

JPMorgan potvrdila, že strata bola spojená s juhoafrickým maloobchodným predajcom Steinhoff International, ktorý je zapletený do účtovného škandálu.

Finančná riaditeľka Marianne Lake v rozhovore pre analytikov poznamenala: “Je to ďaleko a jedná sa o rozsiahlu stratu v podnikaní, ktorú sme od čias poslednej krízy ešte nevideli.”

Lake potvrdila, že výška rezervy na úverovú stratu vo výške 130 miliónov dolárov v štvrtom štvrťroku bola takisto pripísaná, na spoločnosti Steinhoff.

Po započítaní dodatočných úverových strát vo výške 130 miliónov dolárov, spoločnosť JPMorgan v súvislosti so spoločnosťou Steinhoff vo štvrtom štvrťroku vykázala straty vo výške 273 miliónov dolárov.

Tu je to, čo JPMorgan uviedla o zvláštnej strate vo svojej prezentácii výnosov:

“Výnosy z akciových trhov boli v porovnaní so silným predchádzajúcim rokom vyrovnané a zahŕňali vplyv trhovej straty vo výške 143 miliónov dolárov, okolo investičnej pôžičky pre jedného klienta.” Okrem tržnej straty boli tržby na akciových trhoch vyššie o 12 %, poháňané silou v oblasti primárnych služieb, peňažného kapitálu a firemných derivátov …

“Rezerva na úverové straty predstavovala výdavky vo výške 130 miliónov dolárov, čo je podmienené vytvorením rezervy pre jedného jediného klienta.”

Súvisiace: JPMorgan od USA dostala pokutu za zamestnávanie detí čínskej elity

Očakáva sa, že aj ostatné banky budú čeliť účtovnej strate od spoločnosti Steinhoff.

Spoločnosti Citigroup, HSBC, Goldman Sachs a Nomura pôvodne predĺžili investičnú pôžičku subjektu kontrolovanému Christom Wieseom, ktorý je predsedom spoločnosti Steinhoff a podľa denníka The Wall Street Journal by straty z úveru mali byť rozložené medzi širšiu skupinu bánk.

Subjekt ovládaný Wieseho spoločnosťou poskytol spoločnosti Steinhoff milióny akcií ako zábezpeku za úver – akcie, ktoré po zrušení účtovného škandálu klesli.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: FoxBusiess, MarketWatch

Facebook komentár