Ak sa Vám niečo páči poprosím kliknúť na “páči sa mi to”, alebo FB a Twitter “like” aby sme mali od Vás odozvu (a taktiež Nás to vedie k pokračovaniu Našej tzv “práce”)…Čím viac klikov na na FB a Twitter “like”, tým nám pomôžete rozšíriť sa “ĎAKUJEME”

AKTUALIZOVANÉ: Počuli sme od hovorcu Extell Development ( ktorí, stoja za One57), ktorý nám povedal, že katarský premiér si nekúpil luxusný strešný apartmán. Navyše, Garry Barnet, prezident Extellu, sa vyjadril pre Wall Street Journal, že tento chýr nie je pravdivý. Ale ako zdôraznil Morgan Brennan pre Forbes, je možné, že strany zúčastnené predaja podpísali tajnú dohodu vyžadujúcu udržanie identity kupujúceho v tajnosti, ako to u takýchto prominentných kúpach často  býva.

ORIGINÁL:  Miliardársky ministerský predseda Kataru zaplatí 100 miliónov dolárov za najdrahší apartmán v New Yorku, píše New York Post.

Podľa New York Post premiér Sheik  Hamad bin Jassim bin Jaber al-Thani súhlasil s kúpou dvojpodlažného strešného apartmánu na vrchu ešte stále rekonštruovaného kondomínia „ One57“  ,v ktorom bol v Máji predaný apartmán za rekordných 90 miliónov dolárov.

Obrovský apartmán by nemal byť jediným majetkom premiéra Kataru v One57. Podľa New York Post plánuje kúpiť ďalšie 4 podlažia v budove, čo by ho malo vyjsť približne na 250 miliónov dolárov.

Šejk, ktorý ma dve ženy a šestnásť detí, otriasol realitným svetom New Yorku už začiatkom roka, keď sa tu snažil kúpiť majetky. Údajne mal záujem o apartmán na 5. Avenue dedičky Huguette Clark, ale bol odmietnutý z dôvodu, že má „príliš mnoho detí“. 

S podobným vzdorom sa stretol aj keď sa pokúšal kúpiť pristávacie plošiny v dvoch ďalších exkluzívnych budovách v New Yorku.

 
Preložil: Dávid Stancel
Zdroj: theview.abc.go.com

Facebook komentár