Cena Ethereum, alebo skrátene ether, v pondelok ráno dosiahla nové rekordné maximum nad hodnotou 4 100 dolárov.

Cena Ethereum, alebo skrátene ether, v pondelok ráno dosiahla nové rekordné maximum nad hodnotou 4 100 dolárov.

Virtuálna mena dogecoin mohla začať ako (a stále môže byť) vtip. Avšak investori ktorí vsadili na oblasť kryptomien, najmä tí čo sa investovali do ethereum, môžu čeliť veľkej radosti.

Cena Ethereum, alebo skrátene ether, v pondelok ráno dosiahla nové rekordné maximum nad hodnotou 4 100 dolárov.

Ether je druhou najcennejšou kryptomenou na svete a nachádza sa pred ňou len bitcoin.

Tento rok zatiaľ investorom dosiahla výnos na hodnote 465% – a len za posledný týždeň o viac ako 30% – a to najmä vďaka skutočnosti, že táto menu si vyberajú užívatelia na populárne transakcie s nezameniteľným tokenom (NFT), ktoré vzali zberateľský svet umenia a športu útokom.

Čo sa týka trhovej kapitalizácie, Ether taktiež rýchlo dobieha bitcoin. Spoločná hodnota digitálnej meny ethereum, ktoré sú v súčasnosti v obehu, má hodnotu približne 480 miliárd dolárov, zatiaľ čo trhová hodnota bitcoinov predstavuje niečo vyše 1 bilión dolárov. Bitcoiny a éter tvoria zhruba 63% z celkovej trhovej hodnoty všetkých kryptomien.

Bitcoin na Wall Street získava na popularite, najmä ako zabezpečenie proti inflácii a výkyvom v hodnote mien podporovaných vládou – takmer ako digitálne zlato. Známe svetové spoločnosti PayPal a Square taktiež umožňujú používateľom nakupovať, predávať a držať kryptomenu.

Avšak dogecoin, ktorá je kryptomenou s témou psa Shiba Inu, ktorú Tesla a generálny riaditeľ spoločnosti SpaceX – Elon Musk opakovane ponúkali (hoci pri najnovšom vrámci „Saturday Night Live“ zavtipkoval, že sa jednoducho práve nejedná o legitímny spôsob zárobku), je v súčasnosti štvrtou najväčšou kryptomenou na svete.

Stále, aj po tohtoročnom 10-percentnom náraste na kombinovanú hodnotu okolo 66 miliárd dolárov, dogecoin stále tvorí menej ako 3% z celkového kryptotrhu. Ceny dogecoinov sa taktiež od Muskovho vystúpenia v SNL prepadli o viac ako 20% … z približne 65 centov na niečo vyše 50 centov.

Zároveň existujú aj legitímne otázky, či dogecoin dokáže ponúknuť určitý druh serióznej aplikácie pre podniky a pre širšiu ekonomiku – mimo Muskovej obežnej dráhy.

Kanadská výskumná, vývojová a konzultačná spoločnosť Geometric Energy v nedeľu oznámila, že vďaka vesmírnej spoločnosti SpaceX sa totiž Dogecoin skutočne spojí s Mesiacom. Kanadská spoločnosť si totiž od spoločnosti SpaceX objednala vynesenie miniatúrneho satelitu DOGE-1 do vesmíru a za túto misiu zaplatila kompletne v kryptomene Dogecoin. Finančné podmienky transakcie však neboli zverejnené.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: WSJ

Facebook komentár