Komoditny_hedzovy_fond_dosiahol_mesacny_vynos_9_9_percenta_investori

Nový „horúci“ hedžový fond v mesiaci november dosiahol razantné výnosy.

So sídlom v Londýne – Commodities World Capital počas minulého mesiaca dosiahol čistý zisk na úrovni 9,9% a to iba vo svojom treťom mesiaci obchodovania.

Tým sa tak jeho medziročná návratnosť, podľa správ pre investorov dostala na úroveň 10,07%.

Fond bola spustený v septembri a jeho prvé dva mesiace obchodovania boli takmer nezmenené, na úrovni 0,15% v septembri a 0,02% v októbri.

V liste k investorom bolo uvedené: “Sme spokojní s našou prvou dvojcifernou návratnosťou a očakávame, že komoditné prostredie aj naďalej ponúkať takéto príležitosti.”

Nie je jasné, koľko peňazí fond spravuje, ale podľa správ ohlásených na začiatku tohto roka, bola cieľom tejto firmy úroveň okolo 100 miliónov amerických dolárov a tento kapitál plánovali zabezpečiť (prostredníctvom jedného alebo dvoch zakladajúcich investorov) zhruba pol roka pred nástupom nových investorov.

CWC väčšinou pripočítala jej novembrový výkon k svojom dlhým (na rast) pozíciám v medi, v sprievode dlhých pozícií v zinku a zároveň dlhých a krátkych pozícií (na pokles) v zlate a krátkych v striebre.

Firma po zvyšok roka plánuje, pokúsiť sa ochrániť zisky, zatiaľ čo zvyšné “bystré” peniaze začne umiestňovať v čase, keď vzniknú príležitosti.

V liste pre akcionárov sa ďalej uvádzalo: “To znamená, že sa budeme snažiť udržať objemy hotovosti pre nové nápady,” … “Príležitosti sa môžu začať dostavovať s frekvenciou, ktorú sme nevideli už roky.”

Súvisiace:
20-ročný študent pre svoj hedžový fond získal až $ 5 miliónov
Aktíva hedžových fondov dosiahli rekord aj napriek výberom

Komoditné firmy počas tohto roka len sotva dosahujú zisky. Index HFI Americas Commodities, ktorý sleduje komoditné hedžové fondy, je do októbra v zisku len 1,45%. Novembrové údaje doteraz nie sú k dispozícii.

Komoditný index GSCI sa v novembri zvýšil o 4,3%.

CWC bol spustený investormi – Luke Sadrian, Martin Reinke a Martin Jackson.

CIO Luke Sadrian predtým pracoval v investičných spoločnostiach ako Brevan Howard, Moore Capital a jeho vlastnej firmy – Sadrian Bowman.

Martin Reinke podľa jeho profilu na sociálnej sieti LinkedIn bol predtým generálnym riaditeľom v divíziách bánk Barclays a Morgan Stanley. Jackson bol predtým traderom (obchodníkom) v oblasti kovov u Sadrian Bowman, Merrill Lynch a UBS.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Bloomberg, The Wall Street Journal

Facebook komentár