Novogratz_planuje_odlozit_spustenie_hedzoveho_fondu_na_kryptomeny_top

Slávny správca hedžového fondu sa stal nadšencom kryptopriemyslu, hovorí, že býčie trhy s digitálnymi menami prechádzajú “pauzou”.

Agentúra Bloomberg počas včerajšieho dňa prišla s informáciou, že Michael Novogratz plánuje odložiť spustenie hedžového fondu, so zameraním na kryptomeny. A v statuse na sociálnej sieti Twitter ku klesajúcej cene, Novogratz poznamenal: “Mojou predtuchou je konsolidácia do rozmedzia 10 až 16 000 dolárov. Extrém môže nastať aj pri úrovni 8 000 dolárov.”

Avšak dodal, že rast meny Bitcoin nie je u konca, “len sa pozastavil.”

Práve v minulom mesiaci, Novogratz počas rozhovoru na stanici CNBC uviedol, že v priebehu niekoľkých mesiacov by kryptomena Bitcoin mohlo dôjsť až k úrovni 40 000 dolárov.

Agentúra Bloomberg najprv oznámila, že Novogratz do januára plánuje od inštitucionálnych investorov a rodinných firiem pre krypto-fond získať 350 miliónov dolárov, alebo viac.

Kryptomeny sa na celom trhu, počas včerajšieho obchodovania nachádzali pod tlakom. Virtuálna mena Bitcoin sa počas včerajšieho dňa obchodovala v strate na úrovni viac ako 15%.

Súvisiace: Celovetový bankový regulačný orgán varoval pred Bitcoinom

Novogratz v piatkovom telefonickom rozhovore pre agentúru Bloomberg poznamenal: “Nepáčili nám podmienky na trhu a chceli sme prehodnotiť, čo robíme,” … “Aktuálne sa nám toto vyčkávanie potvrdilo.”

Mena Bitcoin za posledné štyri dni klesla až o 42 percent, čo predstavuje najväčší pokles za takéto obdobie od roku 2013. V piatok klesla až na 10 776 dolárov, kým sa vrátila na 13 268 dolárov. Nakoniec sa obchodovala s cenou nižšou ako 10 000 dolárov, ktorú naposledy dosiahla 1. decembri, kedy americká Komisia súhlasila s tým, že umožní obchodovanie s futures ktraktmi na menu bitcoin.

Novogratz_planuje_odlozit_spustenie_hedzoveho_fondu_na_kryptomeny

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Bloomberg, CNBC

Facebook komentár