Hedzove_fondy_na_kryptomeny_dosiahli_3_175_percentny_vynos

Pokiaľ ide o hedžové fondy, rok 2017 skončili s čistým zásahom – keďže pozitívne výnosy dosiahli v každom mesiaci, čo vyústilo do najlepšej celkovej výkonnosti za štyri roky.

Takáto víťazná séria sa nestala od roku 2013 a bola súčasťou 14-mesačného rastu, ktorý viedol k nárastu o 8,5 percenta pre HFRI Fund Weighted Composite Index. Tento index vyhodnocuje celkové výkony zo sektoru hedžových fondov. Index v decembri vzrástol o 0,9 percenta.

Relatívne silná celková výkonnosť za rok bola však dosiahnutá vďaka výnosom z indexov HFR Blockchain a HFR Crypotcurrency, ktoré do sektoru hedžových fondov predstavovali najnovšie prírastky.

Len v decembri boli spustené verejné indexy, kde manažéri investovali do virtuálnych mien Bitcoin, Ethereum a iných v kryptomien, ako aj spoločnosti zapojené do Blockchainu a ďalších technológií z tejto oblasti.

Indexy zamerané na technológiu Blockchain v decembri vzrástli o 88,5% a za rok dosiahly výnos na úrovni 2 690%. Oddelene index kryptomien v decembri získal 88,4 percenta a pre rok 2017 sa jedná o výnos na úrovni 3 175 percent.

Kenneth J. Heinz vo vyhlásení prezidenta HFR uviedol: “Výkonná kombinácia rastúcich globálnych akciových trhov, dynamických trendov v oblasti fúzií a akvizícií (M&A), volatility komodít a rozdielnych cyklov z pohľadu úrokovej miery, pre hedžové fondy so zameraním na rok 2018 vytvorila naozaj vzrušujúcu príležitosť.”

Súvisiace:
7 kryptomien, ktoré by ste mali v roku 2018 sledovať
Goldman Sachs zvažuje spustiť divíziu pre obchodovanie s kryptomenami

Dodal: “Rozvoj príležitostí v oblasti paritného rizika, obchodovania s technológiou Blockchain a kryptomien, zaznamenali v roku 2017 vynikajúcu výkonnosť a pravdepodobne ešte viac dopĺňajú a prispievajú k realizáciu rastu priemyslu aj pre rok 2018.”

Samozrejme, hedžové fondy aj naďalej dosahujú podhodnotené výnosy ako širší trh. Americký akciový index S&P 500 sa v roku 2017 navýšil o 19 percent a vrátane dividend o 21,8 percenta.

Pokiaľ ide o hedžové fondy, zamerané na fundamentálny rast sa ukázali ako najlepšia stratégia pre rok, s 18,9-percentným ziskom. Zdravotná starostlivosť zarobila 17 percent.

Stávka proti trhu sa ukázala byť najhoršou stratégiou, keďže index HFR Short Bias dosiahol stratu na úrovni 10,2 percenta.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Reuters, WSJ

Facebook komentár