Mapa_Cena_iPhonu_8_po_celom_svete

V mnohých ohľadoch predstavuje iPhone 8 najlepšie časti predchádzajúcich návrhov smartfónov od spoločnosti Apple ako aj ich budúcich modelov.

Z vonkajšieho hľadiska je iPhone 8 prirodzeným vývojom návrhov od spoločnosti Apple, cez iPhone 6, iPhone 6S a iPhone 7. Vo vnútri však iPhone 8 má porovnatelné technické parametre a silu ako futuristický iPhone X, ktorého cena je vyššou o ďalších 300 dolárov. Dokonca má lepšiu výdrž batérie, než iPhone X.

IPhone 8 je vhodnou alternatívou pre potenciálnych kupujúcich iPhonu, ale nie je lacný. V Spojených štátoch, pred zdanením a inými poplatkami, iPhone 8 stojí 699 dolárov so 64 GB úložného priestoru alebo 849 dolárov o objeme 256 GB. (Väčší iPhone 8 Plus začína na úrovni 799 dolárov a 949 dolárov za rovnaké možnosti uložného priestoru.) V iných krajinách je len drahším.

Súvisiace:
Produkty ktoré iPhone pochoval
Zabudnite na iPhone X – Apple príde s novým iPhonom – iba za $ 550

Predovšetkým iPhone 8 v krajinách ako Spojené kráľovstvo a Taliansko je jeho cena nákladnejšia o viac ako 250 dolárov, ale najdrahším je v Brazílii, kde telefón stojí o 450 dolárov viac ako v Spojených štátoch. Brazília je už dlho najdrahším miestom na svete pre nákup iPhonov – hlavne preto, že krajina uplatňuje vysokú plošnú dovoznú daň na väčšinu vyrábaných maloobchodných tovarov.

Mapa: Cena iPhonu 8 po celom svete

Mapa_Cena_iPhonu_8_po_celom_svete_obrazok

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Deutsche Bank, BI

Facebook komentár