Materska_spolocnosr_Google_dosahuje_hodnotu_600_miliard_2017

Materská spoločnosť Google – Alphabet sa stala iba druhou americkou spoločnosťou, ktorá dosiahla hodnotu vo výške 600 miliárd amerických dolárov, keďže akcie tohto internetového obra v popoludňajšom obchodovaní sa dosiahli k rekordným hodnotám, keďže deň uzavreli v zisku 2,4%.

Trhová kapitalizácia spoločnosti Alphabet dosiahla 605,1 miliárd dolárov. Zatiaľ docela zaostáva za jednotkou, spoločnosťou Apple, ktorej hodnota sa nachádza na úrovni 753,9 miliárd dolárov, ale je v dostatočnom predstihu pred tretím miestom – firmou Microsoft ktorej trhová hodnota sa nachádza na 522,6 miliardách dolárov. Amazon.com je vzdialená štvrtom mieste, v hodnote 433,7 miliardy dolárov.

Súvisiace: Najcennejšie značky na svete

Akcie spoločnosti Alphabet sú na dobrej ceste k uzavretiu nad rekordnou hodnotou, dosiahnutou 17.marca, vo výške 872,37 dolárov.

V medziročnom porovnaní zarobili 11%, zatiaľ čo akcie spoločnosti Apple dosiahli zisk až 24%, akcie spoločnosti Microsoft získali 8,8% a americký akciový index S&P 500 v podobnom časovom rozmedzí zarobil 6%.

Spoločnosť Alphabet bude reportovať výsledky za prvý štvrťrok, po zatvorení trhu vo štvrtok.

Investori sa tak rozhodli nečakať na zisky materskej spoločnosti Aplhabet a skúpili akcie pred vyhlásením výsledkov za 1Q 2017, keďže boli poháňané pozitívnymi vyjadreniami analytikov.

Materska_spolocnost_Google_dosahuje_hodnotu_600_miliard_2017_graf

Je otázne či zisky z reklamy a príjmy ospravedlnia astronomické trhové ocenenie spoločnosti Alphabet, ale aktuálne je aj naďalej jasné, že len 5 technologických spoločnosti – tých najväčších – teda Apple, Google, Microsoft, Amazon a Facebook zostávajú byť chrbticou celého akciového trhu a ponesú váhu akciového trhu na svojich pleciach.

Súvisiace: 4 firmy sú v roku 2017 zodpovedné za takmer všetky zisky indexu Dow Jones

Všetky zisky technologických gigantov

Apple je ako sme už spomínali v zisku viac ako 23%, materská spoločnosť Google -Alphabet až vyše 10 percent, Microsoft je nad 6%. Amazon sa len za posledné štyri mesiace vyšplhala do zisku nad 20% a Facebook nad 25%.

Neúprosná sila týchto technologických titánov je dôvodom, prečo sa celkovému akciovému trh v posledných mesiacoch tak darí. Medzitým 130 akcií spoločností nachádzajúcich sa v indexe S & P 500 sa obchodujú nižšie pod svojim 200-denným kĺzavým priemerom.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Bloomberg, CNBC

Facebook komentár