Miliardar_Paul_Tudor_Jones_Bitcoin_bude_najlepsie_zabezpecenie_inflacie_top

Miliardár a investor Paul Tudor Jones v roku 2019 predniesol vhodnosť investovania do drahých kovov; aktuálne uviedol, že bitcoin, ktorá predstavuje kontroverznú digitálnu menu, mu pripomína zlato v 70. rokoch a môže byť najlepším zabezpečením proti inflácii vo období koronavírusov.

Známy investor hedžového fondu, ktorý prišiel s názormi v rámci nedávnej správy, citoval bezprecedentné opatrenia na tlač peňazí a stimuly zo strany Federálneho rezervného systému a vlády USA uprostred pandémie COVID-19 ako kľúčové dôvody jeho novoobjaveného záujmu k najvýznamnejšej kryptomeny sveta.

Jones v poznámke o výhľade uviedol: “Najlepšia stratégia maximalizácie zisku je vlastniť najrýchlejšieho koňa,” … “Budeme čeliť rozsiahlej menovej inflácií.” Agentúra Bloomberg bola prvou, ktorá priniesla informácie o záujme tohto investičného manažéra na bitcoin.

Jones tvrdí, že táto investícia mu v 70. rokoch pripomína zlato.

Minulý rok Jones povedal, že koktail holubického Fedu a zvýšené geopolitické napätie vytvorili atmosféru na nákup zlata a akcií, čo sa ukázalo ako víťazná stratégia.

Jones v rozhovore počas júna minulého roka pre agentúru Bloomberg uviedol, že ak zlato „pôjde na 1400 dolárov, bude mať nasmerované na 1700 dolárov pomerne rýchlo,“ naznačujúc, že ceny zlata môžu investori katapultovať na výrazne vyššie úrovne.

Ceny zlata s dodaním v júni sa vo štvrtok na burze Comex sa ustálili na hodnote 1 725,80 dolárov za uncu a v roku 2020 tak doteraz dosiahli 13,4% výnos a za posledných 12 mesiacov sa nachádzajú v zisku 34,4%.

Jones poznamenal, že sa bude zameriavať na uzatváranie stávok so zameraním na virtuálnu menu bitcoin na trhu futures kontraktov v rámci burzy CME Group, kde sa futures na bitcoin s kontraktom na mesiac jún podľa údajov spoločnosti FactSet dotkol vysokej hodnoty 10 155 dolárov. Futures na bitcoiny, založené na najaktívnejších kontraktoch za posledných 12 mesiacov získali takmer 38% a za posledných 12 mesiacov takmer 70%, čím prekonali výkon zlata naozaj vo veľkej miere.

V porovnaní, všeobecný americký akciový index Dow Jones a index S&P 500 dosahujú za posledných 12 mesiacov pokles v hodnote najmenej 11% a technologický index Nasdaq Composite sa môže v roku 2020 pochváliť skromným 0,1% ziskom v roku 2020.

Jonesovi sa veľmi dobre darilo predpovedať a profitovať z krachu na akciovom trhu 19. októbra 1987, keď index Dow Jones stratil takmer 23% svojej hodnoty, čo predstavuje najväčší jednodňový percentuálny pokles tohto indexu v jeho histórií.

Súvisiace: McDonald’s a Starbucks sú údajne súčasťou čínskeho procesu digitálnej meny

Jones sa stal známym tým, že obchodoval všetko od mien po komodity. Jeho výsledky v posledných rokoch priniesli stredné výnosy, čím mu jeho hedžový fond dopomohol k majetku v hodnote niekoľkých miliárd dolárov. Podľa časopisu Forbes sa Jones môže pochváliť čistou hodnotou majetku na úrovni 5,1 miliardy dolárov.

Optimisti okolo kryptomeny Bitcoin poukazujú na rastúci záujem, keďže táto digitálna mena prechádza pozorne sledovanou udalosťou: tzv. “halving-om”.

Toto slovo označuje samotné znižovanie odmeny za vyťaženie bloku od tzv. minerov. Najbližší Bitcoin halving, ktorého sa už čokoro dočkáme tak zníži odmenu zo súčasných 12,5 Bitcoinu na 6,25 Bitcoinu. Aj preto sa v samotných počiatkoch kryptomeny dalo na jej ťažbe na osobných počítačoch zarobiť a dnes už na to, aby sa vám to oplatilo, potrebujete mať celú „farmu“ na ťažbu kryptomien. Jedná o tretí podobný krok od obdobia, keď bolo toto krypto-aktívum vytvorené pred 11 rokmi.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: CNBC

Facebook komentár