Predtým ako Richard Branson vytvoril jeho podnikateľské impérium, zápasil s dyslexiou.

Budúcnosť miliardára, kedy odišiel zo školy vo veku 15 rokov bola docela neistá, v dôsledku svojho postihnutia k učeniu. Ale zjavne sa tým nenechal vôbec rozhodiť.

Branson počas tohto týždňovej konferencie hedžových fondov v Las Vegas poznamenal: “Dyslexia je druh postihnutia, ale v skutočnosti je to príležitosť, ak ju dokážete na ňu premeniť.”

Dyslexia vytvára bežné poruchy učenia, čo má jednoznačný vplyv na problémy pri čítaní, písaní a vedie to až k razantnému vplyvu na učenie.

Súvisiace:

13 tipov Richarda Bransona, ako vybudovať multimiliardový konglomerát
Čo tvrdí miliardár Richard Branson o štúdiu podnikania

64-ročný zakladateľ Virgin Group – Branson povedal, že ho to nakoniec prinútil k ovládaniu umenia delegácie – zručnosti s ktorou veľké množstvo inteligentných ľudí zápasí.

Poznamenal: “Rýchlo som našiel ľudí, ktorí boli oveľa lepší na činnosti, ktoré som nebol schopný robiť.”

Jednoduchá komunikácia

Branson, ktorého obchodné impérium zahŕňa stovky firiem, vrátane Virgin Atlantic poznamenal, že dyslexia mu taktiež pomohla zdôrazniť jasnú komunikáciu so zákazníkmi. To zahŕňa odstránenie tzv. druhu žargónu, napríklad medzi spotrebiteľmi v oblasti finančných služieb.

Miliardár dodal: “Nechcem, aby to vyznelo, že neviem, čo sú finacnie, alebo niečo podobné z našich spoločností. Naopak konečne to už ovládam.”

Pomáha to taktiež vysvetliť správy cez veľmi jasné a jednoduché reklamné správy, ktoré Virgin vytvára.

Branson pred publikom manažérov hedžových fondov poznamenal: “Máme u Nás taký test: Ak to môže pochopiť Richard, potom to môže pochopiť každý.”

Branson určite nie je jedinou osobou s dyslexiou ktoré dosiahli úspechu. Medzi iní slávnych ľudí, ktorí museli prekonávať dyslexiu patria Charles Schwab, Jay Leno, Whoopi Goldberg a nositelia Nobelovej ceny molekulárnych biológov Carol Greider a Elizabeth Blackburn.

Nemusíte byť finančný génius

Branson povedal, ako nedávno, pred 14 rokmi mal tendenciu reagovať na prezentované údaje na stretnutiach s otázkou: “Je to dobrá správa, alebo je to zlá správa?”

Súvisiace:

Zamestnanci banky Richarda Bransona získajú podiel na 127% raste zisku
Richard Branson: Naši zamestnanci môžu mať toľko dovolenky, koľko len chcú

Na jednom z týchto stretnutí správnej rady, riaditeľ dokonca zavolal Bransona do chodby, aby mu vysvetlil pochopenie rozdielu medzi základnými finančnými podmienkami.

Branson uviedol tento príklad, keďže chcel ukázať, že nakoniec tieto tzv. nedorozumenia nemusia byť problémami, ak ste dobrí v delegovaní.

Nakoniec poznamenal: “Nemusíte byť génius, aby ste vedeli budovať finančné spoločnosti.”

( AK by niekoho bavili preklady podobných článkov “Komunitného Motivačného projektu”, nech sa Nám prosím ozve na Facebook do správy )

Zdroj: ABCNews

Facebook komentár