Virgin_Galactic_delia_mesiace_od_vyslania_turistov_do_vesmiru_2018

• Spoločnosť Virgin Galactic úspešne dokončila svoj prvý test a ďalej pokračuje s prácami na prvej turistickej expedícii do vesmíru, ktorá sa zrealizuje koncom tohto roka.
• Viac testov súvisiacich s lietaním bude uskutočnených v nasledujúcich pár mesiacoch, aby sa pridali do lietania nové prvky.
• Stovky ľudí už za svoju cestu zaplatilo depozit, vrátane celebrít ako napríklad Aston Kutcher a Stephen Hawking.
• Cestovný lístok na palubu tejto kozmickej rakety stojí 250 tisíc dolárov.

Vesmírna loď spoločnosti Virgin Galantic VSS Unity nedávno úspešne dokončila svoj prvý letecký test a ďalej pokračuje s prácami na prvej turistickej expedícii do vesmíru, ktorá sa zrealizuje koncom tohto roka.

Spoločnosť uviedla, že testy sa týkali najmä atmosférických schopností a rýchlostí a absolvovali ho piloti Mark Forger a Michael Sooch.

Jednotka bola vypustená z materskej lode, nad Mohavskou púšťou vo výške 15 kilometrov a začala prudké klesanie. Kozmická loď vyvinula rýchlosť na Mach 0.9 aby pomocou testu skontrolovala svoj letový výkon, stabilitu a kontrolu bezpečného pristávania.

Spoločnosť Virgin Galantic uviedla, že v tomto štádiu testovacích programov je každý z týchto raketovo poháňaných skúšobných letoch len v podstate suchým behom.

Virgin Galactic

Virgin Galactic

 

Počas nasledujúcich pár mesiacov, pridá tím potrebné prvky pre každý testovací let na podrobnejší prieskum vesmíru. Spoločnosť je pripravená splniť cieľ zakladateľa Richarda Bransona presne podľa časových očakávaní a prvý skutočný let sa uskutoční už v apríli. Komerčné lety očakáva spoločnosť začať koncom tohto roka.

Vesmírna raketa je schopná prepraviť 6 zákazníkov a 2 pilotov. Skúsenosť trvajúca 2,5 hodiny, zahŕňa 6 minútový stav beztiaže a možnosť vidieť zakrivenie Zeme priamo z vesmíru.

Vstupenka na palubu raketovej lode stojí 250 tisíc dolárov. Stovky ľudí – vrátane Stephena Hawkinsa, Astona Kutchera, Leonarda DiCapria a Justina Biebera už depozit pre svoju cestu do vesmíru zaplatili.

Úspešný skúšobný let sa uskutočnil asi zhruba po troch rokoch po tom, čo bol jeden z pilotov spoločnosti Virgin Galantic zabitý v havárii pri Mohavskej púšti. Spoločnosti trvalo dva roky od tejto nehody, aby opäť nadobudla svoju komerčnú prevádzkovú licenciu.

Preložila: Sláva Kromková

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: ZDnet, Fortune

Facebook komentár