Posledný podnik Callahanovcov smeruje tento rok k dosiahnutiu miliónového zisku.

Kevin a Maggie Callahanovci sú si navzájom oddaný – a veľmi úspešne.

Callahanovci sú vo svete startup podnikateľov pokladaný za mocný pár. Kevin bol spoluzakladateľov spoločnosti, ktorá sa predala za 150 miliónov dolárov a posledný podnik jeho manželky priťahuje pozornosť kľúčovej platformy mediálneho impéria Oprah Winfrey.

Callahanovci, ktorí sú partneri v živote aj v podnikaní, zarábajú milióny. Týchto sedem dôležitých lekcií sa naučili pri ceste za svojimi snami.

Súvisiace: Podnikateľ a jeho 16 rád ako v živote uspieť

1. Niekedy musíš urobiť to čo ti všetci hovoria aby si nerobil

Kevin založil MapMyRun (ktorá bola neskôr vložená do MapMyFitness, ktorej je spoluzakladateľom), aby pomohol ľuďom byť zdravší a efektívnejšie trénovať mapovaním, sledovaním a udávaním tempa počas behu. Maggie bola v tej dobe jeho priateľka a aj živiteľka ich domácnosti. Pracovala v právnickej firme so zameraním na firemné právo so sídlom v San Franciscu, kde neskôr založila aj svoj prvý stratup.

Callahanovci, pochádzajúci z Austinu, vtedy zažívali časy veľkej neistoty, obmedzený rozpočet na potraviny, 20-hodinové dni, pocit nikdy nekončiacej hry, ale najriskantnejší finančný ťah zo všetkých – podpora Kevinovho podnikania, ktorý by žiadny odborník neodporúčal, sa vyplatil.

Ako Maggie povedala, „to čo nám vraveli aby sme nerobili, sme urobili“.

2. Ak máte stabilný príjem je omnoho ľahšie plánovať Vaše záľuby

Keď začala MapMyFitness vykazovať zisk a rast, Maggie mohla začať nasledovať svoje sny.

Začala sa miešať do stratupov, ale nakoniec odišla na kuchársku školu v Austine. Bola to kombinácia jej startup skúseností a vášne pre tvorbu skvelých maškŕt, ktorá viedla k vytvoreniu Maggie Louise Confections. Táto spoločnosť prináša dizajn “haute couture”(vyrobené na mieru) do sveta čokolády.

MapMyFitness bola v roku 2013 kúpená za 150 miliónov amerických dolárov spoločnosťou Under Armour s plánom vytvoriť nositeľné fitnes laboratórium. Po predaji sa pozície vymenili: Maggie prestala Kevina finančne a citovo podporovať a začala nasledovať cestu svojho vysnívaného podnikania. Kevin investoval svoj podiel z akvizície Under Armour do Maggie a jej podniku. Po “výplate” z MapMyFitness pohol rozbehnúť a pozdvihnúť Maggie nový podnik a postaral sa o to, že Callahanovci mali skúsenosť s prvým úspešným startupom pod ich vedením.

3. Aj keď ste miestny myslite vo veľkom aby boli ochotní za to zaplatiť

Maggie sa rozhodla zmeniť spôsob ako sa ľudia obdarúvajú a vytvorila svoj unikátny čokoládový dizajn. Zlom nastal, keď sa v roku 2014  Maggie Louise Confections objavila v dovolenkovom vydaní magazínu “Oprah’s Favorite Things”.

Maggie, výkonná riaditeľka a zakladateľka spoločnosti k tomu povedala: „Dalo nám to neuveriteľné množstvo dôveryhodnosti a pomohlo rozbehnúť predaj po celej krajine.“

Ale nebolo to šťastie že sa dostala do pozornosti Oprah. Maggie Louise Confections si najala národne zameranú PR spoločnosť, aby sa firme pomohla presadiť na celoštátnom trhu. Hlavné je mať skvelý produkt. Maggie vyhlásila: „Môžete si najať najlepší PR tím. Ale ak nemáte skvelý produkt tak Vám bude nanič.“

Súvisiace: Sedem čŕt úspešných podnikateľov

S firemnými klientmi ako Jimmy Choo, Sephora, John Frieda, QVC, Neiman Marcus alebo Saks Fifth Avenue sa Maggie Louise Confections každoročne rozrastá o 500% a 30% podnikania pochádza zo zákazníckych objednávok.

4. Dlhodobé ciele nie sú postačujúce

Maggie a Kevin, ktorý je v súčasnosti prevádzkový riaditeľ Maggie Louise Confections, vyslovili jednu dôležitú vec, ktorá stála za úspechom MapMyFitness: Dať si viac cieľov.

Ako hovorí Kevin, „Nastavte si denné, ročné, päťročné ciele a neustále premýšľajte ako ich dosiahnuť. My snívame vo veľkom.“

Ich cieľom, je dostať Maggie Louise Confections ešte vyššie ako to dosiahli s MapMyFitness.

5. Musíte vedieť v čom ste dobrý a zamerať sa na to

Kevin sa vyjadril: „Nechceme sa rozhodovať na základe súhlasu“. Na svojej pozícii prevádzkového riaditeľa používa svoje technologické zázemie na modernizáciu zastaralých výrobných postupov vo svete čokolády a optimalizuje výrobu na základe zákaznícky skúseností. Každý deň analyzuje dáta, aby mohol podľa týchto informácií robiť čo najlepšie obchodné rozhodnutia. Ale tvrdí, že konečné slovo je vždy na Maggie, ktorá ma veľa skúseností najmä v budovaní stratupov ale aj ako bývalá firemná právnička.

6. Ak zabudnete na túto vec Váš biznis skončil: Náš zákazník, náš kráľ

Maggie a Kevin zdôrazňujú význam zákazníckych skúseností. MapMyFitness zamestnala zákazníkov, aby sa starali o svoje zdravie a užívali si športovania, zatiaľ čo Maggie Louise Confections si kladie za cieľ potešiť každého zákazníka, keď otvorí darčekovú škatuľku a ochutná ručne vyrobenú čokoládu.

Maggie povedala, že „100% našej spoločnosti a značky je o zákazníckych skúsenostiach“ a dodáva „Každý dotyk musí byť špeciálny“ … „chceme aby náš zákazník bol ohromený a nadšený už predtým než otvorí naše darčekové balenie.“

Súvisiace: Obávate sa podnikať? Tento podnikateľ za 35 rokov založil 40 spoločností

7. Život Vás nedostane na cestu úspechu; ale posilňuje ju

Tak Maggie ako aj Kevin milujú ten pocit, keď sú v prostredí spoločností, ktoré sú ich vášňou. Či už ide o kúpu domu v okolí firmy, aby mohli chodiť do práce peši, alebo jednoducho mať pocit že sú “stále prítomní” a tak to aj cítiť.

A čoskoro sa Callahanovcom život osladí ešte viac: Maggie a Kevin očakávajú druhý prírastok do rodiny.

Preložil: Marek Druska

Zdroj: NYTimes, YahooFinance

Facebook komentár