Poskytovateľ kancelárskych priestorov WeWork prešiel ďalším kolom zvyšovania kapitálu, ktoré ocenilo spoločnosť na 16 miliárd amerických dolárov. To je v rozpore s nedávnymi vyhláseniami, ktoré hovorili o technologickej bubline a vyparovania niekoľkých miliárd dolárov v startupoch, ktorých trhová kapitalizácia je nad hodnotou jednej miliardy (hovorí sa im jednorožci).

Možno sa nejedná o praskanie bublín, ako tomu bolo počas éry technologickej bubliny, ale sa jednoducho jedná o prehodnocovanie. Startupy, ktoré môžu presvedčiť investorov, že ich vyhliadky budúceho rastu sú vhodné a majú cestu k ziskovosti, môže sa ešte stále ľahko dostať k ďalším peniazom investorov. Spoločnosti, ktoré čelia spomaleniu rastu a nemajú žiadnu jasnú cestu k ziskom, budú mať so získavaním financií rozsiahle problémy.

Súvisiace:
DiCaprio a miliardári investujú do zaujímavého startupu z oblasti diamantov
Startup Wish, ktorý míňa za reklamy na Facebooku $ 100 miliónov

S touto reorganizáciou, spoločnosť Statista zverejnila zoznam najcennejších súkromných spoločností z oblasti svetového rizikového kapitálu, ktorá vychádzala z ocenenia pri ich poslednom kole navyšovania finančných prostriedkov (nezahŕňa zníženie hodnoty od veľkých inštitucionálnych investorov). Startup WeWork sa tak aktuálne nachádza na siedmom mieste.

Zdroj: Statista

Facebook komentár