Najvacsi_spravca_aktiv_na_svete_kupuje_europske_banky_pred_talianskym_referendom

Najväčší investor v oblasti dlhopisov – BlackRock Inc, ktorý je zároveň aj najväčším svetový správcom aktív bol v Európe na nákupoch, keďže investori majú obavy z nadchádzajúceho hlasovania, ktoré vládu Talianska môže tvrdo zasiahnuť.

Rick Rieder (na obrázku), ktorý je investičným riaditeľom divízie globálnych aktív s pevným výnosom v investičnej spoločnosti Blackrock včera poznamenal, že vykonal navyšovanie expozícií voči európskym bankám a ďalších finančným titulom, ktoré na trhoch čelili rozsiahlym poklesom.

Súvisiace: 13 celosvetových akciových trhov v rozsiahlych ziskoch

4.decembra sa v Taliansku vykoná ústavné referendum, čo u investorov spôsobuje trápenia, keďže majú obavy z možných výsledok, že by mohlo viesť k zosadeniu vlády premiéra Matteo Renziho a podnecovať vyvolanie bankovej krízy.

Rieder agentúre Reuters oznámil: “Niektoré banky a finančné spoločnosti v širšej Európe sa obchodujú na nižších úrovniach z dôvodu “rizík”,” … “My sme však v bankách a finančných spoločnostiach vykonali navýšenie podielov, pretože si myslíme, že sa dostali na rozumné úrovne.”

Taktiež povedal, že sa stále držia expozície aj v talianskom vládnom dlhu, aj keď na nižších úrovniach ako v minulosti.

Talianske bankové tituly za posledný rok stratili viac ako polovicu svojej hodnoty a v pondelok prepadli o 3,9 percenta, zatiaľ čo talianske vládne dlhopisy dosiahli horšie výkony v rámci širšieho zhromaždenia dosahovanom u aktív s pevným výnosom.

Výskumná správa JPMorgan Chase & Co, ktorá bola rozposlanou počas včerajšieho dňa predpovedala, že taliansky štátny dlh bude v najbližších niekoľkých dňoch aj naďalej dosahovať horšie výsledky, ale odporúča kupovať dlhopisy “tesne pred hlasovaním.”

Správa banky taktiež uvádzala, že talianskej banky by mohli čeliť “reflexívnemu výpredaju” v prípade, že výsledok referenda skončí negatívne, ale dodali že akcie už v súčasnosti odrážajú “veľký podiel negativity.”

Rieder poznamenal, že je ich podiely sú vzhľadom na riziko umiestnené konzervatívne, ale uviedol, že obavy nad stabilitou európskych bánk by mohli zájsť priďaleko.

Súvisiace: 20-ročný študent pre svoj hedžový fond získal až $ 5 miliónov

Ďalej poznamenal: “Myslíme si, že je trochu prehnané,” … “Poukazuje na celý rad predpokladov. Jedným z nich je, že by Renzi odstúpil. Ďalším je vytvorenie určitých plánov, ktoré umožnia stabilizáciu bankového systému. Obe z nich dosahujú veľké predpoklady.”

BlackRock, ktorá spravuje aktíva o hodnote viac ako 5,1 bilióna amerických dolárov, už skôr v dni varovala, že výsledky referenda o navrhovaných zmenách ústavy krajiny by však mohli oneskoriť “opravu chorého bankového systému krajiny.”

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Bloomberg, WSJ

Facebook komentár