Pasivne_investovanie_prave_prekonalo_rekordnu_uroven_2017

Investori v tomto roku nahromadili novú rekordnú úroveň peňazí do tzv. ETF fondov, keďže popularita pasívnych investícií nevykazuje žiadne známky spomalenia.

(Exchange Traded Funds alebo ETF je verejne obchodovaný fond)

Podľa poradenských služieb založených v Londýne, v priebehu prvých siedmich mesiacov roku 2017, investori do ETF fondov presunuli 391 miliárd dolárov, pričom už minulý rok zaznamenali rekordný ročný prílev o rozsahu 390 miliárd dolárov.

Deborah Fuhrová, ktorá je riadiacou partnerkou v spoločnosti ETFGI telefonicky povedala, že aktívne stratégie neporušujú referenčné kritériá a sú jedným z hlavných dôvodov nárastu obchodov na burze.

Fuhrová ďalej poznamenala: “Ak sa pozrieme na mieru výnosov z hedžových fondov za posledných 6 a pol roka, miera návratnosti bola nižšia ako americký akciový index S&P 500.”

Fuhrová dodala, že ETF fondy získali aj popularitu, pretože poskytuje ľahký prístup k aktívam, ako je zlato alebo akcie triedy A.

Vzostup v oblasti ETF fondov od niektorých správcov peňazí vyvolal kritiku, keďže sa pýtajú, či poskytovatelia finančných prostriedkov budú naozaj schopní ľahko predať, ak to budú naozaj potrebovať.

Ale Fuhrová uviedla, že obavy sú prehnané:

Indexované produkty predstavujú približne len 11 percent trhovej kapitalizácie a samotné ETF fondy sú len malou, ale rýchlo rastúcou časťou.”

Súvisiace:
Miliardár vsadil na BlackRock s aktívami o rozsahu $ 5,7 bilióna
Blackrock: “Najväčší trend v investovaní ešte len začína“

Najväčšie investičné spoločnosti sveta – BlackRock a Vanguard sú najväčšími správcami aktív na svete.

Podľa údajov ETFGI, firma BlackRock do oblasti ETF fondov pod označením iShares tento rok získala už 158,9 miliárd dolárov, čo je slušné tempo keďže 137,9 miliárd dolárov bolo nazhromaždených počas celého roka 2016.

Spoločnosť Vanguard v roku 2017 zaznamenala prílev o rozsahu 91,8 miliárd dolárov, čo je takmer ako 96,8 miliardy dolárov zhromaždených v roku 2016.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: MarketWatch

Facebook komentár