Továreň na elektrokolobežky Ola budú tvoriť výhradne ženy.

Továreň pre skútre Ola budú tvoriť výhradne ženy.

Indický startup s elektrickými skútrami tvrdí, že v jeho najnovšej továrni budú pracovať výhradne ženy.

Spoluzakladateľ Bhavish Aggarwal počas tohto týždňa vo svojom blogu uviedol: “Ola Electric je “Továrňou budúcnosti,” v indickom štáte Tamil Nadu, ktorá nakoniec bude zamestnávať 10 000 žien. Prvá skupina žien začala v továrni pracovať už v priebehu tohto týždňa a továreň by mala byť dokončená už koncom roka 2022.“

Podľa blogového príspevku bude závod „najväčšou svetovou továrňou určenou výlučne pre ženy a jediným výrobným závodom pre ženy v automobilovom priemysle“.

Tento krok je podľa Aggarwala súčasťou série snáh spoločnosti pomôcť vytvoriť obsiahlejšiu pracovnú silu a poskytnúť ženám ekonomické príležitosti. „Aby bola India svetovým výrobným centrom, musíme uprednostniť zvyšovanie kvalifikácie a vytváranie pracovných miest pre našu pracovnú silu,“ dodal s odvolaním sa na štúdiu, ktorá ukázala, že zabezpečenie rovnosti žien v pracovnej sile môže zvýšiť HDP Indie o 27%.

Keď bude továreň spoločnosti Ola Electric kompletne dokončenou a pripravenou na prevádzku koncom budúceho roka, očakáva sa, že bude schopná vyrobiť 10 miliónov elektrických skútrov ročne.

Bhavish Aggarwal a jeho tím.

Bhavish Aggarwal a jeho tím.

India od apríla do júna 2020 čelila rekordnému poklesu hrubého domáceho produktu o takmer 24% a nezamestnanosť v krajine bola obzvlášť vysoká v dôsledku spomalenia hospodárstva súvisiaceho s pandémiou. V priebehu minulého roka India zažila prvú recesiu po desaťročiach. Hoci krajina stále zápasí s pandémiou, vakcíny pomáhajú ekonomike dostať sa do lepšej situácie. HDP Indie sa za tri mesiace do 30. júna navýšilo o niečo viac ako 20%.

Materská spoločnosť Ola Electric – gigant Ola podporovaný skupinou Softbank, oznámil plány na počiatočnú verejnú ponuku akcií v priebehu budúceho roka. Ola si tiež zabezpečila investíciu v hodnote 500 miliónov dolárov od investičných spoločností Temasek a Plum Wood Investment Ltd, ktorá je pobočkou firmy Warburg Pincus.

Aggarwal v priebehu minulého mesiaca pre CNBC poznamenal, že chce, aby sa Ola aj Ola Electric nakoniec stali verejnými akciovými spoločnosťami.

Aggarwal dodal: “Obe spoločnosti sa v pravý čas dostanú na verejnosť. Ola očividne vstúpi na burzu skôr, jedná sa o vyspelejší biznis, čiže niekedy v priebehu budúceho roka, ale nemáme žiadny konečný dátum, o ktorý by sme sa mohli s každým podeliť.”

Spoločnosť Ola Electric uviedla na trh svoj skúter začiatkom tohto leta, pričom na oficiálne oznámenie poukázala videom, ako Aggarwal jazdí po indickom meste Bangalúr. Spoločnosť nedávno najala Joseho Pinheira, ktorý je bývalým viceprezidentom pre výrobu v skupine General Motors, ako vedúceho globálnej výroby a prevádzky pre svoje elektrické podnikanie.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: CNN

Facebook komentár