Robinhood predstavil svoju platformu pre obchodovanie na burze, kde predstavil iOS aplikáciu s nulovými poplatkami pre všetkých.

Spoločnosti najprv predstavila počiatočnú aplikáciu, cez ktorú mohol obchodovať iba obmedzený počet ľudí. A všetci ostatní boli na čakacej listine. Od tej doby firma poznamenala, že ich počet dosahuje niekoľko “stoviek tisíc užívateľov,” a podľa zakladateľa, Vlada Teneva sa na tento poradovník nahromadilo až jeden milión žiadostí.

Vek priemerného užívateľa platformy Robinhood je 26,5 rokov a 90 percent užívateľov aplikácie “má pod 40 rokov. Tenev a spoluzakladateľ Baiju Bhatt povedali, že Robinhood je zameraná na pomoc mladým ľuďom, ktorým má byť umožnéné bezplatne investovanie. Táto aplikácia umožňujú ľuďom vykonať nákup a predaj akcií a sledovať svoje portfólio.

Súvisiace: Robinhood – nová aplikácie na obchodovanie akcií s nulovou províziou

Robinhood, v súčasnej fáze nevydáva odporúčania pre akcie – aj keď poskytuje zoznam najpopulárnejších akcií dňa. Takže predtým, než vykonáte nákup, budete musieť vykonať určitú analýzu.

Je potrebné poznamenať, že aj keď si môžete kúpiť akékoľvek množstvo akcií cez Robinhood, Bhatt a Tenev uvádzajú, že najnižšia priemerná suma účtu prostredníctvom aplikácie sa pohybuje okolo 400 dolárov.

A zatiaľ čo väčšina obchodov je zadarmo, nie je to všetko. Robinhood taktiež ponúka platené služby, ako je  obchodovanie s finančnými prostriedkami, ktoré sú akokeby požičané (známe ako maržové) – aj keď je to stále v beta verzii.

Tento priemysel už je preplnený investičnými platformami s rôznymi digitálnymi obchodnými nástrojmi E-Trade, Charles Schwab a inými, ale spoločnosť Robinhood si myslí, že môže získať slušný podiel na trhu, so zameraním na deti milénia, ktorých je iba v USA približne 86 miliónov.

Očakávajú, že Android aplikácie Robinhood bude predstavená neskôr v tomto roku. Spoločnosť má taktiež plány pre aplikáciu Apple Watch. K dnešnému dňu od investorov získali 16 miliónov dolárov.

Zdroj: Bloombrg, NYTimes

Facebook komentár