Nedávne rozhodnutie Číny otvoriť svoju oblohu by mohlo zmeniť prostredie pre nízkonákladových dopravcov – poznamenal Brian Davis, viceprezident pre Áziu a Tichomorie v spoločnosti Honeywell Aerospace.

“Na konci roka 2013, nové čínske vedenie otvorilo nebo, s cieľom prilákať nízkonákladovú konkurenciu v Číne. To je významná hra meniaca toto prostredie,” – s týmto vyjadrením prišiel Davis na okraji Singapurskej Airshow.

( Súvisiace: Výrobcovia malých súkromných lietadiel vidia veľkú šancu, ako sa Čína pripravuje na otvorenie trhu )

“Ako sa veľa občanov začne dostávať do strednej triedy, trh nizkonákladových leteckých spoločností bude iste priťahovať veľa ľudí, ktorí majú príjmy, keďže začnú spolu s tým aj lietať”.

Davis uviedol, že spoločnosť Honeywell očakáva, že tento týždeň oznámi dohodu s hlavným dopravcom v Číne na svojom systéme GX Aviation, ktorý umožňuje spoľahlivú konektivitu počas letu pre iPad, smartphony a tablety.

Rýchly rast čínskej ekonomiky pomohol zvyšovať dopyt po palive využívajúci pre cestovanie medzi rastúcou triedou spotrebiteľov, čo predstavuje významnú príležitosť na trhu pre letecké spoločnosti a spoločností, ktoré poskytujú tomuto priemyslu vybavenie, medzi ktoré samozrejme patrí aj Honeywell.

Davis ďalej uviedol: “Čína je pre nás veľmi dôležitým trhom, keďže vieme, že počet osôb, ktoré a dostávajú z nízko-príjmových skupín do stredne-príjmových skupín bude viesť v oblasti nízkonákladových dopravcov k rozmachu. A tým by si mohol zvýšiť aj dopyt po našich slúžbách poskytovania internetu v nadmorkej výške 15 000 stôp, čo bude meniť aktuálne možnosti cestovania.”

( Súvisiace: Elon Musk pripúšťa, že je oveľa lepší spôsob osobnej dopravy na dlhé vzdialenosti, ako Hyperloop )

Objem domácej leteckej osobnej dopravy sa v roku 2013 zvýšili takmer o 12 percent, čo pomáhalo riadiť nárast v oblasti globálnej vnútroštátnej osobnej dopravy o 4,9 percenta (údaje od International Air Transport Association).

Zdroj: ChinaDaily

Facebook komentár