Ako_Google_planuje_získat_miliardy_novych_uzivatelov_2017

Google sa snaží vytvárať nový tlak na získanie takmer miliardy Indov na internete.

Ako? Že im umožní surfovať na internete vo svojom vlastnom jazyku.

Spoločnosť počas včerajšieho dňa oznámila, že spustila deväť indických jazykov v rámci novej umelej inteligencie, s podporou služby Google Translate.

Taktiež zdvojnásobila počet indických jazykov v jej zákazkovej mobilnej klávesnice – Gboard, na 22. Tieto rozšírenia umožnia miliónom indickým užívateľom písať (a dokonca aj vyhľadávať v emotikonách a GIF) v ich rodnom jazyku.

Súvisiace: Ako Google a Facebook ovládajú svet digitálnej reklamy?

Prečo má Google taký záujem o indické jazyky?

Podľa novej štúdie v spolupráci Google a KPMG, až 234 miliónov užívateľov z 409 miliónov internetových Indov – takmer 60% – chcú využívať web v jednom z desiatok domorodých jazykov.

Počet internetových užívateľov, ktorí nepoužívajú angličtinu by sa mal podľa očakávaní len zvyšovať. Štúdia predpovedá, že do roku 2021 bude 536 miliónov užívateľov online, ktorí využujú indický jazyk, čo je takmer trojnásobok počtu anglicky hovoriacich používateľov v krajine. To predstavuje rozsiahly nárast z 42 miliónov v roku 2011.

Avšak existuje zhruba 900 miliónov Indov, ktorí ešte nie sú online. Štúdia dospela k záveru, že ak dôjde k ich pripojeniu, 90% z nich bude chcieť používať jazyk, ktorý nie je angličtina.

Ako_Google_planuje_získat_miliardy_novych_uzivatelov_2017_graf

Pre Google to predstavuje to kolosálnu úlohu

Zhruba 30 jazykmi hovorí najmenej 1 milión ľudí v Indii – nehovoriac o 1 600 odlišných dialektov.

Mnohí z nich majú jedinečné skripty a zobrazovanie ich textu si vyžaduje prepracovanie internetovej architektúry.

Polovica všetkého internetového obsahu je podľa spoločnosti Google v súčasnej dobe v angličtine.

Google spustila niekoľko ďalších iniciatív zameraných na zvyšovanie penetrácie internetu v Indii, vrátane Wi-Fi na 100 staniciach a spoluprácuje s indickou spoločnosťou Tata, kde budú učiť ženy vo vidieckych oblastiach, ako používať inteligentné telefóny.

Súvisiace: Najbohatší muž Indie ponúka bezplatný 4G internet pre 1 miliardu ľudí

Taktiež Google nie je jediným hráčom v hre

Facebook, Microsoft, najbohatší človek Indie a dokonca aj vláda krajiny, tí všetci si konkurujú aby do sveta onlinu priniesli viac Indov.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: TheGuardian, MarketWatch

Facebook komentár