Podnik-Elona-Muska-na-vyrobu-tunelov-Boring-Company-dosiahol-hodnotu-$57-miliardy

Firma Elona Muska – Boring Company chce vybudovať sieť podzemných tunelov na prepravu ľudí a nákladu po mestách. Aby sa posunuli ďalej smerom k tomuto cieľu, práve vyzbierala 675 miliónov dolárov.

Spoločnosť Boring Company v štvrtok ráno uviedla, že získala nové prostriedky v kole financovania série C, pričom firmu ohodnotila na 5,675 miliardy dolárov.

Firma Boring Company tvrdí, že jej konečným cieľom je eliminovať „dušu ničiacu dopravu“ pomocou rozsiahlych sietí tunelov. Spoločnosť plánuje minúť posledné peniaze na dotvárenie systému Loop, ktorý prepraví cestujúcich cez vysoko-rýchlostné tunely.

Start-up predtým tvrdil, že technológia by jedného dňa mohla prepraviť cestujúcich rýchlosťou až 250 kilometrov (150 míľ) za hodinu. Doteraz sa snažili dosiahnuť tieto rýchlosti a v testovacích jazdách s novinármi v elektrickom aute Tesla Model X dosahovali maximum len 80 kilometrov (50 míľ) za hodinu.

Boring Company tvrdí, že nedávno získala schválenie pre 47 kilometrov sieť tunelov spájajúcich 51 staníc pod Las Vegas. Spoločnosť to nazýva „najväčší projekt podzemnej dopravy“ a tvrdí, že nakoniec bude schopný prepraviť 57 000 cestujúcich za hodinu.

Je však ďaleko od konceptu „hyperloop“, ktorý ako prvý predstavil Musk a ktorý presúva kapsule, cez svoje siete, avšak ešte vyššou rýchlosťou – až 1200 kilometrov za hodinu (760 mph), podľa jednej spoločnosti vyvíjajúcej túto technológiu. Niekoľko firiem dúfa, že sa táto technológia stane realitou.

Ohľadom projektu hyperloop zatiaľ uvádza, že sa sústredí na vývoj svojho projektu Loop a Prufrock, čo je niekoľko zariadení firmy Boring Company navrhnutých na tvorbu obrovských projektov tunelovej infraštruktúry v priebehu niekoľkých týždňov.

Boring Company uvádza, že „výrazne zvýši nábor v oblasti inžinierstva, prevádzky a výroby“ s cieľom vybudovať svoj projekt Vegas Loop, ako aj pre výskum a vývoj.

Akoby toho už Musk nemal dosť na tanieri, keďže tento technologický miliardár tiež navrhuje dohodu o kúpe sociálnej siete Twitter a presunu firmy do súkromného vlastníctva.

Generálny riaditeľ spoločnosti Tesla a SpaceX ponúkol, že získa platformu sociálnych médií za 43 miliárd dolárov, existujú však pochybnosti o tom, či dokáže zabezpečiť potrebné finančné prostriedky na predloženie, tak veľkej ponuky. Správna rada spoločnosti Twitter prijala takzvanú stratégiu „otrávenej pilulky“, ktorá má zabrániť možnému nepriateľskému prevzatiu.

Automobilka Tesla v stredu oznámila 81% nárast v príjmoch za prvý štvrťrok, čím prekonala očakávania analytikov a akcie spoločnosti vzrástli o viac ako 7%.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: CNBC

Facebook komentár