Pokracovanie_novej_spolocnosti_Elona_Muska_The_Boring_2017

Miliardár Elon Musk už ukončil prvú časť podzemnej siete tunelov a práve len nedávno sa im podarilo nainštalovať najviac futuristickú časť systému: auto korčulu.

Plány Muska na vybudovanie 30 vrstiev tuneloch pod Los Angeles pochádzajú z jeho najnovšieho projektu – The Boring Company.

Súvisiace: Elon Musk: Budúcnosť a jeho ďalší nápad

Tento podnikateľ nedávno povedal, že táto spoločnosť, ktorá je vedená inžinierom zo skupiny SpaceX – Stevom Davisom už prvý úsek tunela dokončila. Tu je prvý pohľad na tunel, ktorý vedie pod Crenshaw Boulevard medzi parkoviskom a budovou areálu SpaceX:

Musk v apríli počas rozhovoru na TED Talk poznamenal, že tzv. “korčula pre automobily” bude vedieť prepraviť vozidlá prostredníctvom budúcich tunelov pri rýchlosti až 210 kilometrov za hodinu. Podľa Muska by táto korčuľa mala byť plne už plne funkčnou.

Tu je návod, ako systém funguje: Vozidlo by sa malo dostať do tzv. kovovej konštrukcie korčule, ktorá následne dopraví vozidlo pod zem:

Elektrická korčuľa následne raketovo prevádza automobil tunelom:

Korčule taktiež vedia prepraviť chodcov, prevedením na mikrobus:

Pokracovanie_novej_spolocnosti_Elona_Muska_The_Boring_2017_2

Spoločnosť The Boring bola schopná dokončiť svoj prvý úsek tunela tak rýchlo, pretože nepotrebuje povolenie nato aby mohla vykonávať výkopové práce na majetku spoločnosti SpaceX.

V skutočnosti, Elon Muska spolupracuje s mestskými úradníkmi v Hawthorne už dlhšie ako rok, kde jedná o vybudovaní tunela, ktorý bol pôvodne koncipovaný ako spôsob, pre bezpečný presun zamestnancov spoločnosti SpaceX z parkoviska k budove.

Inžinieri spoločností Tesla a SpaceX uznali, že získanie povolenia na rozšírenie siete tunela nad rámec hraníc pozemku SpaceX je náročnejšie.

Súvisiace: Projekt tunelov od Elona Muska ide vpred

Starosta Los Angeles – Eric Garcetti však uviedol, že má záujem o využitie tunela ktorý by podporoval železničné spojenie medzi medzinárodným letiskom a železničnou stanicou (Union Station) v Los Angeles, ktoré sú hlavným prestupovým uzlom, keďže spájajú Los Angeles so vzdialenými predmestiami.

Chicagský starosta Rahm Emanuel s Elonom Muskom taktiež vedie rokovania, kde chcú používať tunel na vysoko-rýchlostnej trati, ktorá spája centrálne a medzinárodné letisko O’Hare.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: NYTimes, MarketWatch

Facebook komentár