Keď Google v januári získal spoločnosť Nest za 3,2 miliardy amerických dolárov, niektorí kritici tvrdili, že jednoznačne preplatili cenu za túto firmu inteligentných termostatov a detektorov dymu.

Odhaduje sa, že Nest ročne v predajoch dosiahne úrovne 300 miliónov dolárov, čo znamená, že Google zaplatil ohromujúci 10-násobok príjmov.

Je asi príliš skoro na to povedať, či cena bola príliš vysoká, alebo nie (zistí sa to za ďalších desať rokov), ale pre túto chvíľu je vidno dobrú správa: Nest môže byť blízko k získaniu partnera, ktorý by mohol výrazne zvýšiť jej predaje.

Súvisiace: Hlavný dôvod prečo Google zaplatila $ 3,2 miliardy za firmu Nest

Podľa časopisu Forbes, spoločnosť Nest je na začiatku rokovaní s firmou ADT, ktorá je najväčšou svetovou bezpečnostnou firmou pre domácnosti, čo je obrovský partner pre symbiózu budúcich produktov. V rámci partnerstva budú cez WiFi spojené termostaty a dymové hlásiče spoločnosti Nest spojené s platformou firmy ADT, ktorá je ich systémom mobilnej bezpečnosti a správy. V správe sa ďalej uvádza, že spojenie produktov Nest s ADT prispeje k masívnej infraštruktúry ich call centra.

Najdôležitejšou súčasťou tohto prepojenia by bola ​​obrovská stopa na svetovom trhu cez monitorovaciu bezpečnostnú firmu ADT. Spoločnosť ADT má v súčasnej dobe sedem miliónov zákazníkov, cez 50 krajín po celom svete, a dva milióny podnikových klientov, vrátane viac ako 300 letísk. Toto partnerstvo by umožnilo spoločnosti Nest dostať sa na oveľa väčší trh, kde by bolo nutné vykonávať všetky zložité podnikové predajné a marketingové taktiky.

Generálny riaditeľ spoločnosti ADT – Naren Gursahaney pre Forbes povedal: “To, čo ľudia majú radi na ADT je ​​sedem miliónov zákazníkov, 4000 obchodných zástupcov a vzťahy jednotlivými hasičských zbormi a ďalšími záchrannými službami, takže keď zaznie alarm, je možné vyslať tých správnych ľudí.”

Súvisiace: 

10 produktov, ktoré urobia vašu domácnosť inteligentnejšiu

Spoločnosť Google sa snaží prevziať celý Váš digitálny život

Načasovanie tohto riešenia by taktiež bolo perfektné. Podľa BI Intelligence, inteligentné termostaty a ostatné zariadenia pripojené k trhu domácností budú vidieť spomalenie rastu v roku 2015. V skutočnosti, produkty spoločnosti Nest majú jedny z najhorších hodnotení medzi jednotlivými spotrebiteľmi na Amazone.

Napriek tomu je príliš skoro na to, aby investori boli z toho možného spojenia príliš nadšení. Týmto dohodám zvyčajne dlho trvá kým sa dokončia a mohol by to byť naozaj zložitou cestou, kým sa prepoja. Ale vyzerá to, že obe spoločnosti naozaj chcú túto dohodu. Gursahaney pre Forbes povedal: “Horúčkovito pracujeme na rozvíjaní partnerstva.”

Zdroj: Wall Street Journal, ABCNews

Facebook komentár