Google práve vykonal veľkú, odvážnu akvizíciu firmu termostatov a ďalších technológií pre domácnosti za 3,2 miliardy amerických dolárov.

Nest bola založená človekom, ktorý navrhol iPod spoločnosti Apple. Produkty spoločnosti Nest vyzerajú ako výrobky firmy Apple. Ľudia používajúce výrobky Nest sú tí, ktorí majú radi produkty Apple. Výrobky firmy Nest sa predávajú v obchodoch Apple.

Nest, skrátka vyzeralo ako absolútne vhodnou pre akvizíciu spoločnosti Apple, ktorá sa usilovne snaží nájsť nové produktové rady, s cieľom expandovať a k tomu vyzužiť veľkú hromadu peňazí hnijúcu v súvahe, s ktorými by mohol kúpiť podobné veci.

( Súvisiace: 10 ohromujúcich produktov, na ktorých Google aktuálne pracuje )

Ale Apple Nest nekúpila.

Urobil tak Google.

A to sa zdá že bitka medzi spoločnosťami Apple a Google pokračuje – Google sa snaží zaceliť jeho slabé miesta (hardvéru) oveľa rýchlejšie, než Apple vykonáva upevnenie svojej vlastnej slabiny (softvér a služby).

Na prvý pohľad, inými slovami, zdá sa, že agresivita Google zasiahla spmalenosť firmy Apple. A teraz spoločnosť, ktorá sa zdala byť ideálnou pre jej budúcu kúpu (od firmy Apple) je nadobro preč.

Nest samozrejme nie je jedinou spoločnosťou, ktorú firma Google v poslednej dobe kúpila.

Kim Bhasin z Huffington Post zoznam “vecí, ktoré Google kúpil v poslednej dobe” a je prebratý z Wikipédie. Ako vidíte, v priebehu minulého roka, Google kúpil nie menej ako 21 firiem. Okrem domácich automatizačných produktov, Google kúpil a teraz vykonáva vývoj/alebo predaj aj iných produktov…

( Súvisiace: Google dával tieto otázky na prijímacích pohovoroch, avšak sú také náročné, že už boli zakázané )

  • Humanoidné roboty
  • Softvér riadenia vozidiel
  • Vzdušné veterné turbíny
  • Počítačové videnie
  • Vojenské roboty
  • Roboty na kolesách a
  • Technológiu rozpoznávania gest

Zdroj: MSN

Facebook komentár